![]() |
Автор посібника із історії України для п’ятого класу каже, що книжку писали, аби відновити “пропущені” Міністерством освіти теми, як-от про Голодомор, ЗУНР, рух опору |
Львівські видавці посібника з Історії України для п’ятого класу стверджують, що Генпрокуратуру попросили “розібратися із книжкою”. Про це учора повідомив директор видавництва “Астролябія” Олег Фешовець.
“Із протестом звернувся перший секретар обкому Комуністичної партії України у Луганській області. Першим дзвінком для нас стала реакція міністерства, де на одному із зібрань повідомили, що це така акція, із якою слід розібратися. І вже із прокуратури до відповідального службовця телефонували, але це поки був лише розвідувальний дзвінок”, – розповів видавець.
Написаний львівським учителем історії Андрієм Закалюком посібник зацікавив навіть російський п’ятий канал. Там книжці та першому уроку у львівських школах (який, як відомо, був присвячений УПА) присвятили сюжет, знятий в улюбленому для російського ТБ стилі “історичного виховання”.
“Перший урок у школах Львова був присвячений виникненню Української повстанської армії. Для довідки: УПА – націоналістичне збройне формування, його бійці – бандерівці, воювали у роки Великої вітчизняної війни під німецьким командуванням, допомагали фашистам нищити на окупованих територіях комуністів та євреїв. Тобто – різали своїх. І, як би не намагалися сучасні українські політики виставити бандерівців борцями за незалежність, убивці та зрадники залишаються убивцями та зрадниками. Так навіщо переписувати історію і зомбувати дітей? Тим паче, у Львові, де націоналізм й так зашкалює, де ветеранів на 9 травня б’ють?” – оголошує сюжет диктор телеканалу.
У самому сюжеті згадали й Дем’янюка, й реконструкції боїв, і видання посібника, вирізали пряму мову й автора посібника, й чиновників міськради. Приправили усе коментарями скандально відомого “українолюба” Володимира Корнілова.
Воно, може, й залишилося б непоміченим, однак луганські комуністи, посилаючись на цей сюжет, звернулися до Генпрокуратури, аби та “зайнялася підручником із історії”.
На думку Олега Фешовця, у ГПУ на це можуть відреагувати по-різному. “Можуть оскаржувати правомірність закупівлі управлінням освіти цих підручників для шкіл. Легший шлях – звідси. Інший крок може бути від податкової, КРУ. Адже я вразливий як бізнесмен. Але вони нічого не накопають, адже цей підручник коштує 35 гривень, а ви порівняйте його якість видання із міністерськими підручниками, які коштують 200, 600 гривень – хай вони там шукають. Але паралізувати роботу видавництва вони можуть. Хоч така наша реакція має їх заспокоїти”, – розповідає видавець.
Наразі Львівська міськрада виділила 70 тисяч гривень на закупівлю 2000 примірників посібника для місцевих шкіл. Видавці наголошують, книжку додруковуватимуть, адже нею також цікавляться учителі з різних регіонів країни, зокрема й Криму.