У Міносвіти пропонують узаконити неофіційні внески батьків

Добровільно-примусові збори у “фонд школи” скоро можуть стати легальними.

Узаконити “побори” на покращення матеріально-технічного стану шкіл та умов навчання дітей пропонує Міністерство освіти та науки. Батьківські комітети закріплять у ролі органів самоуправління та дозволять їм створювати благодійні фонди, щоб акумулювати спонсорські гроші, пише УНІАН.
Проте, як зазначила “Пошті” начальник відділу освіти Галицького району Львова Галина Слічна, змусити батьків здавати гроші “на школу” ніхто права не має.
“Будь-які внески, які збираються у школі, можуть відбуватися виключно за ініціативи батьків. Тобто, навіть якщо у школах відкриті рахунки і шкільна рада спільно з адміністрацією та педагогічним колективом визначила пріоритетні роботи (ремонт, закупівля інвентаря тощо) примусовий збір коштів заборонений, – каже освітянин. – Усе має відбуватися лише на добровільній основі”.
За словами Галини Слічної, через те, що ситуація з фінансуванням складна і з міського бюджету коштів майже не виділяють, часто самі батьки йдуть назустріч педагогам. Якщо не здають гроші, то самі виконують ремонтні роботи.
“Найчастіше за виділені гроші із міського бюджету виконуються ремонті роботи в їдальнях, коридорах чи туалетних кімнатах школи, – розповіла директор львівської загальноосвітньої школи №53 Наталя Ворона. – Часто школа не в змозі оплатити роботу кваліфікованих майстрів, тому ми просимо батьків на добровільній основі долучитися не лише коштами, а й робочою силою. Наприклад, усі двері, які є у нашому закладі відреставровані саме батьківськими руками”.
На думку освітянина Галини Слічної, коли батьки все ж грошово долучаються, кожна здана гривня має бути відзвітована.
“На дошці оголошень кожної школи мають висіти не реклами, а подяки батькам, що вони зробили для школи і скільки вони здали грошей. Все має бути зрозуміло, оскільки брак інформації часто породжує недовіру”, – додала Галина Слічна.
 

ДО ТЕМИ

Батьки, які зіткнулися з проблемою поборів у школах, повинні відразу ж звертатися до керівництва навчального закладу або ж телефонувати на гарячу лінію управління освіти Львівської міськради
за тел. +38 (032) 274-41-00.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5467 / 1.55MB / SQL:{query_count}