Хто виконуватиме обіцянки?

Діти війни готові відстоювати свої права, брати участь у суспільних процесах, однак не бажають бути маріонетками у передвиборних іграх

Діти війни готові відстоювати свої права, брати участь у суспільних процесах, однак не бажають бути маріонетками у передвиборних іграх

Архів Василя Петріва (2)
 

Воєнне лихоліття – нелегке випробування. Особливо, якщо припало воно на дитячі роки. Кожен, хто пережив його, заслуговує на особливе ставлення. Окрім цього, саме на долю цих людей випало відбудовувати країну після війни не лише тут на Львівщині, а по всьому колишньому СРСР. Проте у нашій державі рідко коли якісь пільги та привілеї отримує той, хто їх заслуговує. Адже ті, хто перед виборами обіцяють почути кожного, після виборів зазвичай втрачають слух, особливо, якщо це голос простих людей. 

Сьогодні на Львівщині проживає близько чверть мільйона людей зі статусом “дітей війни”. 

Як розповів “Пошті” голова Львівської обласної Всеукраїнської громадської організації “Захист дітей війни” Василь Петрів, сьогодні ці люди здебільшого живуть за межею бідності, адже рідко у кого пенсія значно більша за мінімальну. Великі сподівання на те, що їхнє становище хоч трохи покращиться, вони покладали на Закон України “Про соціальний захист дітей війни”, який передбачав і 30-відсоткову надбавку до пенсії, і пільги на проїзд у транспорті. Однак все, що отримали ці люди – мізерну надбавку до пенсії у розмірі близько 60 грн. А от сподіватися на безкоштовний проїзд у громадському транспорті люди цієї категорії можуть далеко не завжди. 

Аби відстоювати свої права, люди зі статусом “Діти війни” і створили цю громадську організацію. А нещодавно вони зібралися на свою звітно-виборну конференцію. Подібні заходи пройшли у всіх обласних центрах України.

У конференції, що відбулась просто неба біля пам’ятника Т.Г.Шевченку у Львові, взяли участь більше двох тисяч делегатів із різних районів Львівщини. Долучився до обговорення нагальних проблем дітей війни і голова Всеукраїнської громадської організації, автор Закону України “Про соціальний захист дітей війни” О. Баранівський, який був приємно вражений активністю учасників конференції. 

“Таке широке представництво конференції свідчить про те, що нам не байдужі умови життя людей похилого віку, чиї проблеми можна здолати лише спільними зусиллями”, – зазначає голова обласної організації Василь Петрів.

Аби обласна громадська організація “Захист дітей війни” і надалі продовжувала ефективно діяти, учасники конференції затвердили новообрану Координаційну Раду, Правління і Контроль­ну комісію, членами яких є юристи, економісти, педагоги, інженери, товарознавці, письменники, науковці, колишні держслужбовці,  представники транспортних служб та інші фахівці. 

Також учасники конференції вирішили створити і видати книгу про діяльність своєї організації. Серед іншого у цій книжці мають намір вмістити установчі та урядові документи організації, розповісти про історію та мету її створення, її здобутки у відстоюванні прав людей зі статусом “Діти війни”, їх життєвий шлях тощо.

Як наголошує її керівник, Львівська обласна організація “Захист дітей війни” єднає громадян різних політичних поглядів, на відміну від подібної організації, яка називає себе міською, однак діє під патронатом однієї із лівих партій. Особливо небезпечні подібні спекуляції напередодні виборів до Верховної Ради. На його думку, тільки безвідповідальні політики можуть собі дозволити обіцяти нові пільги, гарантії та компенсації в той час, коли не забезпечуються соціальні пільги вже гарантовані Законом України “Про соціальний захист дітей війни”.

“Наша мета – домагатися, щоб виконувалися державні закони, що стосуються Дітей війни, всіма способами захищати інтереси цього прошарку суспільства, сприяти згуртуванню і єднанню громадян в соціумі. Конференція показала, що у нас ще є достатньо пороху в порохівницях, щоб не бути пасивними спостерігачами того, що діється довкола нас, а бути активними громадянами, і своїми діями, поведінкою, бути гідним прикладом для наших дітей, онуків та правнуків”, – каже Василь Петрів.

ДО ТЕМИ

Звернутися у Львівську обласну Всеукраїнську громадську організацію “Захист дітей війни” можна за адресою:

м. Львів, пр. Т. Шевченка, 7, кім.7

тел. 242-64-15 

 

Прийомні дні: 

середа, четвер, п’ятниця 

з 11 до 16 год.   

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4111 / 1.58MB / SQL:{query_count}