Традиційно зібрати сина або доньку до школи – задоволення не з дешевих, і цей рік не виняток. Лише ранець та головні речі, що мають бути у ньому, обійдуться батькам щонайменше у 350 гривень. Якщо до цього додати ще й набір для творчості (фломастери, олівці і фарби) та одяг школяра (форма, взуття, блуза, банти) – дотягне до півтори тисячі гривень.
Проте мами із досвідом кажуть, що економити тут не варто, аби просто не викинути гроші на вітер, придбавши незручне чи неякісне начиння.
Щоб купити якісні канцтовари за прийнятною ціною, краще не чекати останніх днів перед школою, а зробити це якнайшвидше.
Сьогодні більшість магазинів уже активно пропонують шкільний асортимент, проте покупців ще не так багато, та й часу вистачить, щоб відвідати кілька крамниць, а не купувати перше-ліпше.
При виборі ранця краще не економити. Вага порожньої шкільної сумки не має перевищувати 500 – 900 грамів. Найкраще вибирати з ортопедичною “спинкою” з поролону або гнучкого пластика, проте і вона має бути достатньою м’якою. З недорогих і міцних матеріалів хороша щільна синтетика або джинсова тканина. Поза конкуренцією – шкіряні ранці. У жодному разі не варто купувати із плівки чи шкірозамінника: служитиме недовго.
Важливо, щоб лямки ранця були не вужчими, ніж 4 – 8 см, а дно – жорстким. Бажано, щоб ранець був яскравим та мав світловідбивачі: так дитину буде простіше помітити на дорозі.
Залежно від тканини, зовнішнього вигляду і кількості відділів усередині, ранці сьогодні коштують від 120 і до 350 гривень, а той і більше.
На сьогодні вибір пеналів досить широкий – пластикові, текстильні, на кнопках, блискавках та магнітах. Головне – простота і міцність.
Якщо школяр непосида і не дуже охайний, то навряд чи він почне розкладати в пеналі все на свої місця, швидше збере все в ранець і побіжить. Такій дитині краще взяти пенал з одним або двома переділами. Якщо ж дитина педантична і любить порядок, їй підійде розкладний пенал, де для кожного предмета відведено окреме місце.
Краще не брати пенал із наповненням. За словами продавця-консультанта канцтоварів Ольги Гринюк, по-перше, це набагато дорожче, а, по-друге, у них часто можуть бути зайві або неякісні складові і все одно доведеться щось докупляти.
Пенали без наповнення коштують приблизно 8 – 30 гривень, а ось з наповненнями – від 45 грн.
Обов’язкова умова при виборі цих товарів – папір має бути якісний, білосніжний, але не глянцевий чи крейдований. На такій поверхні буде важко писати і малювати. Слідкуйте, щоб лінійки і клітинки у зошиті були рівними і чіткими, аби очі не втомлювалися.
Часто у школі кажуть, скільки і які зошити варто придбати, тому не купуйте відразу цілими упаковками – їх завжди можна докупити.
Коштують зошити на 12 аркушів без малюнка від 1 гривні, а з малюнком – від 1,50 грн. Звичайно, ж товстіші зошити обійдуться дорожче.
Ціни на альбоми коливаються у межах 5 – 20 гривень, у залежності від кількості аркушів та щільності паперу.
Вибір щоденника може багато розповісти про його власника, адже це обличчя учня. Для тих, хто не любить традиційні щоденники з білосніжними сторінками, створені цікаві та яскраві варіанти, у кольорі та наповнені різноманітною інформацією: шпаргалками, статтями про вчених і зірок.
Але не поспішайте вибирати щоденник ще до початку навчального року. Багато шкіл сьогодні пропонують своїм учням купити іменні шкільні щоденники. Платити за них доведеться у самому навчальному закладі. Проте як розповіла “Пошті” в. о. начальника управління освіти Львівської міської ради Катерина Гороховська, від придбання іменних щоденників батьки мають повне право відмовитися. Тобто, купувати іменний щоденник у школі чи звичайний у крамниці – лише за їхнім бажанням.
Найпростіший щоденник з однаковими сторінками, без нумерації і дат коштує від 8 гривень, а ось ціна кольорового може сягати 20. Іменний коштуватиме дорожче – 25 – 30 грн.