Вищі навчальні заклади отримали від абітурієнтів уже більше мільйона заяв. Як інформує прес-служба Міносвіти, кожна восьма заява подана в електронному варіанті.
“За два тижні вступної кампанії абітурієнти подали 1 061 343 заяви для участі у конкурсному відборі на вступ до вишів. Це рекордний показник. У приймальних комісіях черг немає, оскільки вишами створено необхідні умови для роботи технічних секретарів приймальних комісій та подачі заяв вступниками. При багатьох ВНЗ працюють студентські волонтерські загони та організовано чергування представників кафедр для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо майбутнього фахового спрямування вступників”, – повідомив заступник директора департаменту вищої освіти Микола Фоменко.
Посадовець додає, що у вступній кампанії вже взяли участь 370 103 особи, із них системою електронного подання скористалися 46 532 вступники, які надіслали 134 947 заяв. Окрім цього, Міносвіти запевняє, що кількість звернень на гарячі лінії поступово спадає. Загалом, за день може звернутися від 20 до 70 вступників.
Незважаючи на спокійні заяви посадовців, громадські спостерігачі чи не щодня фіксують по 300 звернень на гарячу лінію ОПОРИ з питань вступної кампанії.
“Найчастіше абітурієнти скаржаться на те, що приймальні комісії ще й досі не внесли їхніх даних до єдиної державної електронної бази, через що вони не були переведені до інформаційної системи “Конкурс”, – каже координатор громадського спостереження за вступною кампанією-2012 від громадянської мережі ОПОРА Ольга Стрелюк.
За її словами, надалі найбільшою проблемою залишається те, що бали вступників, відображені в ІС “Конкурс”, не збігаються з балами, які є у сертифікатах чи в атестаті після закінчення загальноосвітнього навчального закладу. “Ми переконуємо абітурієнтів у тому, що інформаційна система “Конкурс” отримує дані з єдиної державної електронної бази з питань освіти. Тому найкраще орієнтуватися на рейтингові списки вишів, які вони оприлюднюють на офіційних стендах чи на веб-порталах. Адже більшість закладів мають власні системи реєстрації абітурієнтів, і у них є достовірні дані сертифікатів ЗНО та атестатів вступників”, – продовжує Ольга Стрелюк.
Проте, правильні дані виші матимуть тільки у випадку, якщо абітурієнт особисто принесе документи до приймальної комісії, а не реєструватиме вступну заяву через інтернет.
Ще однією негативною особливістю ІС “Конкурс” є те, що в ній не відображаються дані про абітурієнтів, які вступають поза конкурсом.
“Вступникам, які зараз орієнтуються за системою “Конкурс”, варто пам’ятати що частина місць державного замовлення буде заповнена пільговиками, які поки що не відображаються. Але ми сподіваємося, що з часом все-таки система запрацює”, – говорить Ольга Стрелюк.