Дитячі вакації: задоволені всі!

Аби відпустка з дітьми на морі стала насолодою, а не жахіттям, заздалегідь обмізкуйте всі деталі відпочинку та підготуйте необхідні документи

Аби відпустка з дітьми на морі стала насолодою, а не жахіттям, заздалегідь обмізкуйте всі деталі відпочинку та підготуйте необхідні документи

Сонце, тепле море, пісок і цілюще повітря – усе, що потрібно для хорошого відпочинку та здоров’я вашої дитини. Аби спільний відпочинок із малюками приніс стовідсоткову насолоду і користь, “Пошта” з’ясувала, про які надзвичайно важливі моменти варто пам’ятати батькам. 

Більшість батьків вважають, що вибір місця та країни для відпочинку з дітьми на морі – одне з найпростіших завдань. Були б гроші. Але не лише вміст гаманця важливий. Передусім, якщо на відпочинок вирушає сім’я з маленькими дітьми, не останню роль відіграє відстань. “Переліт із дитиною не повинен бути довшим як три години”, – каже “Пошті” президент Асоціації лідерів турбізнесу України Йосип Андрик.

Їдемо до Євпаторії або Скадовська

Традиційно лідерами сімейного відпочинку в Україні залишаються пляжі Євпаторії та Скадовська. Євпаторію справедливо вважають одним із найкращих  місць у країні для лікування та оздоровлення дітей. Тут мілке море, золоті піщані пляжі та прийнятні ціни житла і харчів. А повітря курортів Скадовська насичене озоном, йодом і бромом, морська вода спокійна, добре прогріта. Окрім цього, пляжі там піщані, а море неглибоке. “Хороші відгуки залиша­ють відвідувачі сімейного відпочинку в Євпаторії, Алупці, Скадовську та Гурзуфі. З дітьми раджу їхати саме туди – там дуже цікаво, у містах, окрім гірок і атракціонів, є дитячі теат­­ри та кінозали, – роз­повідає менеджер однієї з львівських турфірм. – У готелях Алупки та Гурзуфа за двомісний стандартний номер доведеться викласти 250 – 350 грн, двомісний “напівлюкс” обійдеться у 400 – 500 грн за добу. У номерах м’які  корпусні меблі, санвузли, кондиціонери, холодильники, телевізори”. 

Малюкам, які уже відпочивали в Криму, особливо сподобалися євпаторійський та  севастопольські дельфінарії, а також басейни і круті гірки в аквапарках! Захоп­люють дітвору й екскурсії у “Галявину казок” та Ялтинський зоопарк. До слова, він один із найбільших в СНД, до того ж тварин тут можна не лише годувати, але й торкатися.

ДО ТЕМИ

Цього тижня у Львові деяким батькам, що відправили своїх дітей на відпочинок до Болгарії, довелося неабияк понер­вувати. Так, за інформацією zaхіd.net, одна з львівських турфірм, що відправляла групу з 20 дітей у міжнародний табір, самовільно змінила маршрут. Мовляв, готель, який мав прийняти дітей, терміново закрили на карантин. Тож замість чотиризіркового їх поселили у двозірковий.  Батьки, які віддали чималі суми за відпочинок дітей, та керівництво турфірми шукають новий готель, та наразі безрезультатно – у Болгарії сезон відпусток,  тож вільних місць немає 

Пляжі Болгарії малеча обожнює!

Зі слів Йосипа Андрика, якщо ви вирішили відпочити з родиною за кордоном, то найкраще співвідношення ціни та якості  – в Туреччині. На закордонний відпочинок із дітьми орієнтовані й чимало курортів Болгарії, Хорватії, Чорногорії, Греції,  Іспанії”.

Спілкуючись із туроператорами, “Пошта” дійшла висновку, що Туреччина, Іспанія та Греція тепер далеко не найпопулярніші країни для відпочинку з дітьми. Жителі Львівщини нині віддають перевагу курортам Словаччини і Болгарії. До­їхати автобусом, наприклад, до сонячної Болгарії можна за добу. На курортах та у готелях цієї країни досить помірні ціни. Якщо дитині ще не виповнилося 11, то платити за її поселення не доведеться. 

“Доба у болгарському готелі “Смолян” обійдеться одній особі 21 євро, діти житимуть там безкоштовно, – розповідає менеджер турфірми. – Можна знайти і дешевший варіант –  15 євро у готелі “Німфа Русалка”. По 28 євро з особи візьмуть у “Котві”. Для дитячих розваг тут є кілька басейнів та міні-аквапарк”. 

Трохи дорожче обійдеться відпочинок у Словаччині. За добу в одному з готелів країни доведеться викласти майже 50 євро. 

Водночас експерти наголошують: сім’ям, що мають малих дітей, не варто обирати далекі країни, наприклад, Таїланд. Переліт займає більш як дев’ять годин, а готельна інфраструктура та індустрія розваг розраховані переважно на дорослих. Для дітей такий відпочинок стане радше випробуванням, а не насолодою…

Мандруємо за кордон без проблем 

Якщо вирішили їхати на відпочинок потягом, варто врахувати, що діти до 14 років повинні мати оригінал документа, який підтверджує їхній вік (свідоцтво про народження). Купити дитячий квиток можна і за копією цього документа, інформує прес-служба “Укр­залізниці”. Якщо ж донечці чи синочку ще не виповнилося шість років, вони мають право їхати безкоштовно, не займаючи окремого місця. Якщо ж таких діток у сім’ї двоє чи більше, то таким правом може скористатися тільки одна дитина – для інших діє знижка 75% вартості квитка для дорослого пасажира.

КОМЕНТАР
Леся Магоцька, заступник головного лікаря з охорони материнства і дитинства 2-ої міської поліклініки Львова:
- Найоптимальніший вік дитини, з якою маєте намір поїхати на відпочинок, - більш як три роки. Молодшим зміна клімату і обстановки може тільки зашкодити. Слід пам'ятати, що дітям для акліматизації знадобиться більше часу, аніж дорослим. Тому планувати поїздку з малюками належить на 20 днів, а той на цілий місяць. Бо з них лише на адаптацію знадобиться 10 - 14 днів. Якщо цього не дотримуватися, дитина може повернутися хворою і матиме схильність до різних недуг, а батьки нарікатимуть, що море їм не допомогло. У перші дні на морі дитина повинна якнайменше часу перебувати у воді та на сонці. На сонці не рекомендовано бути з 11.00 до 16.00. Головне  пам'ятати про дитячий сонцезахисний крем і панамку! 

Більше документів знадобиться, якщо їдете за кордон. Візьміть із собою паспорт, медичну страховку, договір із туристичною фірмою, а також пам’ятку з адресою та номерами телефонів посольства або представників своєї держави в країні, до якої прямуєте. 

Не забувайте, що дитина будь-якого віку повинна мати документ для виїзду за кордон: якщо їй менш як п’ять років, подбайте про те, аби її дані були внесені у ваші закордонні паспорти, якщо більше ніж п’ять років – оформіть дитячий проїзний документ, а з вісімнадцяти років вона повинна виробити закордонний паспорт. 

Якщо ж дитина ще не досягла 16-річного віку і виїжджає за кордон з одним із батьків або з довіреними особами, то для її виїзду необхідна нотаріально завірена довіреність одного з батьків, тобто дозвіл на вивіз дитини за кордон.

Прикордонники вкотре наголошують: якщо жінка та чоловік розлучені і хтось із них хоче поїхати за кордон із дитиною, потрібна обов’язкова(!) письмова згода іншої сторони. Вона має бути завірена нотаріально. Якщо ж хтось не може або не хоче дати такої згоди – ці питання вирішує суд. Але робити це варто заздалегідь. Якщо не буде згоди, вас за кордон не пустять, і путівка пропаде! 

Ще один важливий момент – у випадку перетину державного кордону громадянами України, які ще не досягли 16-річного віку, в супроводі обох батьків, що мають різні прізвища, у пункті пропуску потрібно показати оригінал свідоцтва про народження.

До слова, за інформацією Держприкордонслужби, ли­ше цього року прикордонники відмовили у пропуску 2557 дітям. Окрім відсутності доручень від батьків, коли дитину супроводжує лише мама чи тато або ж уповноважена ними особа, причинами відмов були недійсні документи для закордонних поїздок (у тому числі й закінчення терміну дії паспорта) чи їх відсутність. Часто батьки забували вклеїти фото дітей у свої документи, що теж є порушенням.  

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4599 / 1.63MB / SQL:{query_count}