Пакуємо валізу до табору

Перед початком дитячої подорожі варто скласти список, який допоможе зібрати речі на відпочинок та не забути привезти їх назад 

Перед початком дитячої подорожі варто скласти список, який допоможе зібрати речі на відпочинок та не забути привезти їх назад 

Із настанням гарячої пори та довгоочікуваних канікул, багато батьків відправляє своїх дітей у різноманітні табори. Найважливіша та найвідповідальніша справа –правильно зібрати разом зі своїм чадом сумку. 

Дуже часто батьки намагаються передбачити чи не всі можливі й неможливі випадки, які можуть статися з дитиною. Тому, до величезної валізи потрапляють мало не всі речі з гардеробу, громісткі аптечки та ще безліч непотрібних дрібниць “про запас”. І, як результат, школяр не може просто підняти свою валізу.

Для початку, потрібно ознайомитися із правилами табору. Також варто попросити в адміністрації список речей, які рекомендують брати із собою. Можна поцікавитися погодою та мікрокліматом місцевості, де перебуватимуть діти. Адже речі, які необхідні для відпочинку на морі, суттєво відрізняються від тих, які потрібно взяти в гори. 

“Перш за все, слід скласти два списки речей, які школяр візьме з собою (один для дитини, інший для себе). Не варто давати із собою дорогих предметів, оскільки їх можна загубити чи поламати. Також не слід перевантажувати сумку, адже дитина носитиме її самостійно. Тому найкраще аби все вмістилося у зручний рюкзак чи невелику дорожню валізу”, – каже Ірина Гайдук, головний спеціаліст управління освіти львівської міськради. 

Список допоможе дитині привезти з табору свої речі і не забути чогось важливого. Та й вихователі за допомогою списку швидше знайдуть власників забутої на вулиці кепки, чи знайденого мобільного телефону. Складати список потрібно разом з дитиною. Усі деталі варто спокійно обговорити, не перетворюючи спільне збирання на скандал. 

1.Документи

Перед поїздкою дитини у табір потрібно поцікавитися, які саме їй потрібно документи. Першим і найважливішим пунктом є медична довідка.

“Кожна дитина, яка їде відпочивати, повинна мати із собою медичну довідку, яку батьки попередньо беруть у дільничого лікаря. У цій довідці зазначають усі зроблені щеплення. Також, у ній вказано, що дитині доз­воляється перебувати у таборі та вона може контактувати з іншими дітьми”, – розповідає Ірина Гайдук.

Ця довідка діє три дні, тому брати її потрібно безпосередньо перед виїздом. Вихователів табору потрібно попередити про можливу алергію дитини чи про хронічні захворювання. 

Не забудьте покласти у валізу путівку та письмову згоду з правилами і розпорядком табору, при необхідності, зробіть копії документів дитини. 

2. Одяг

Другий важливий пункт зборів – дитячий одяг. Тут варто врахувати саме місце проведення табору, адже недоречно брати з собою теплі речі, коли дитина їде відпочивати до моря чи озера. Натомість, якщо відпочинок планується в горах – теплі речі не завадять. Оптимальний список одягу це:

– головний убір (кепка, панама, капелюшок). Його краще вибирати разом із сином чи донькою, щоб потім вони з задоволенням її носили;

– джинси або штани;

– тепла кофтина;

– сорочка;

– шорти;

– спортивний костюм;

– футболки;

– купальник;

– нижня білизна;

– шкарпетки;

– носові хустинки;

– нічна сорочка або піжама;

– дощовик чи парасолька.

Теплих речей не варто брати багато. Навіть якщо дитина їде відпочивати в гори, їй достатньо буде однієї пари штанів та двох теплих кофтинок. Для дівчинки можна покласти також легку спідничку. Бажано більше взяти майок, футболок, нижньої білизни та шкарпеток. 

3. Взуття

 “У таборах, де передбачено багато мандрівок до лісу чи у гори, дітям варто з собою взяти міцне і зручне взуття. Окрім цього, варто пам’ятати, що у спекотну пору найкраще ходити у відкритому взутті”, – каже Ірина Гайдук.

Тож у валізу чи наплічник покладіть кросівки, сандалі та “шльопанці”. Останніх

варто взяти дві пари, адже вони легко рвуться і вихователям доводиться їх ремонтувати.  

4. Особиста гігієна

“Відповідно до санітарних норм у таборах як мінімум один раз в тиждень організовується так званий “банний день”. Це ще за старими нормами, які ніхто не переглядав. Сьогодні в таборах гаряча вода може бути і у номерах, і в спеціальних кімнатах для гігієни, куди діти мають доступ”, – говорить Ірина Гайдук.

ДО ТЕМИ

Цьогоріч у заміських закладах відпочинку у Сколівському районі “Ватра” (с. Гребенів) та “Старт”,  (с. Коростів), що підпорядковуються управлінню освіти Львівської міської ради, відпочити зможе близько 920 дітей. Проте, до таборів добиратися потрібно самостійно.

“Річ у тім, що в наші табори путівки надаються безкоштовно. І, на жаль, через кризовий стан, ми не можемо організувати доїзди до місць відпочинку. Тому батьки мають самі довозити дітей до таборів, а у кінці зміни забирати їх додому”, – каже Ірина Гайдук, головний спеціаліст управління освіти львівської міськради. 

Отже, для особистої гігієни знадобляться:

– пляжний рушник.

– мило, краще рідке, воно значно практичніше;

– тюбик зубної пасти, бажано маленький, щоб не вистачило на обов’язкове обмазування в останній день;

– шампунь;

– дві-три зубні щітки, оскільки їх можуть забувати чи губити;

– вологі серветки;

– одноразові хусточки;

– дезодорант: кульковий антиперспірант зі слабким ароматом;

– сонцезахисні окуляри.

5. Ліки

Звичайно, дитині не варто давати із собою величезну аптечку із різноманітними ліками. Проте найнеобхідніші засоби варто покласти. А це засіб від укусів комарів, сонцезахисний крем, дезинфікуючий засіб. Таблеток давати не можна, оскільки дитина може ними отруїтися. Якщо ж сину чи дочці потрібно приймати певні ліки – краще їх дати вихователям та пояснити, як саме їх потрібно приймати дитині. 

6. Милі дрібнички

Для дітей у таборах діють різноманітні розважальні програми. За словами Ірини Гайдук, це один із найважливіших пунктів перебування школярів. “У таборах від міського відділу освіти, що діють на Сколівщині, передбачені різноманітні екскурсії та одноденні походи. Також є спортмайданчики, де діти можуть грати у теніс, футбол чи волейбол”, – розповідає вона.

Для дітей на відпочинку планують різноманітні ігри, конкурси, змагання. Залежно від погоди вони завжди зайняті. Тому в таборі стануть у пригоді:

– альбом для малювання та кольорові олівці;

– цікаві книжки чи журнали;

– улюблені настільні ігри.

Для дрібних витрат на різноманітні сувеніри дитині можна залишити гроші. Проте, не варто давати великої суми. Кошти краще розкласти по кишенях і не тримати в одному місці. 

7. Непотрібні речі

Часто батьки, складаючи дитячу сумку, перевантажують її зайвими речами. Тому, варто кілька разів подумати, а чи знадобиться та чи інша річ сину чи дочці, чи не принесе вона їй шкоди. Отже, у валізу не варто класти:

– додаткову їжу, адже вона може просто зіпсуватися під час поїздки. Або ж дитина про неї забуде, а неприємний запах потім супроводжуватиме усі її речі;

– сильнодіючі ліки. Якщо вони й потрібні дитині, краще про це повідомити вихователів;

– жодних сірників, петард, складених ножів!  

– коштовні предмети, як от електронна книжка, дорогий телефон, модний планшет чи ноутбук. 

Дитина їде на відпочинок! Хай вона відпочине і від усіх цих благ цивілізації. Мобільний телефон краще давати старої моделі, аби його втрата не стала трагедією. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4112 / 1.62MB / SQL:{query_count}