Найбагатшими містами країни є Одеса, Київ та Харків. Як свідчать результати дослідження міст-стотисячників України, проведеного компанією “GfK Ukraine”, саме у цих населених пунктах доходи українців є найвищими.
Втім, лідерами за зростанням прибутків є невеликі міста – Біла Церква, Горлівка, Житомир та Керч. Найбільш нестабільними доходи є у жителів міст, залежних від промисловості. Усього ж за три останні роки українців, які живуть у містах-стотисячниках, покращували свій добробут на 9% щороку.
Доходи міcтян Західної України хоч поліпшуються врівні з темпами збагачення країни, все ж залишаються порівняно нижчими. Якщо середньомісячні доходи (середні за 2009-2011 роки) жителя Києва чи Одеси перевищують 1740 гривень, то львів’яни можуть похвалитися лише 1285 гривнями.
“Рівень доходів у містах Західної України із населенням більше 100 тисяч є нижчим за середній рівень доходів в українських містах із таким же населенням. Тільки в Ужгороді та Вінниці доходи вищі середніх. Темпи зростання надходжень у проаналізованих містах Західної України, як і в інших проаналізованих містах країни, середні”, – розповідає експерт “GfK Ukraine” Дар’я Перекосова.
Від інших міст країни Львів (а ще у цьому на нас схожий Ужгород) відрізняє ще й те, що тут витрати на харчування є вищими, аніж в середньому по країні, зокрема й у західній частині. “Із проаналізованих міст Західної України саме у Львові найбільш високі темпи зростання витрат на харчування. Тут також найбільш високий показник нерівності розподілу доходів серед міст Західної України. Загалом, у проаналізованих містах цієї частини країни, зокрема, й у Львові, у порівнянні з іншими містами, досить високий рівень безробіття”, – розповідає Дар’я Перекосова.
Згідно з результатами цього дослідження, доходи львів’ян та ужгородців формуються за рахунок сфери послуг. Розвиток інших міст західного регіону, окрім послуг, опирається ще й на сферу малого бізнесу.