Або погано, або нічого

Світові ЗМІ збільшили кількість негативної інформації про нашу країну

Світові ЗМІ збільшили кількість негативної інформації про нашу країну

Пильніша увага, яку Україні приділяють світові ЗМІ через проведення Євро, закріплює за нами нові стереотипи. “Країна, в якій був Чорнобиль” тепер асоціюватиметься із новими подіями, серед яких позитивних так і не виникло. 

Якщо із січня по вересень 2011 року основні світові медіа про нас писали, говорили і показували сюжети 334 рази, то вже із жовтня 2011 по травень цього року кількість зросла у шість разів – до 1930 повідомлень. Наслідком такої зростаючої уваги, втім, є закріплення нових негативних стереотипів про країну: “справа Тимошенко”, винищення бездомних собак, дискримінація і расизм.

Згідно моніторингу “Україна в закордонних медіа в 2011-2012 роках”, що провели компанії “Bohush Communications” (Україна) та “Achelis & Partner Public Relations” (Німеччина), за останні вісім місяців з усіх повідомлень про нашу державу негативними було 82%. Позитивними – лише 4%. Попередня хвиля аналогічного огляду (січень-вересень 2011 року) показує, що позитивно відгукувалися про нас у 13% випадках, а негативно – у 62%. Моніторили дослідники авторитетні закордонні видання, зокрема: “The Wall Street Journal”, “The New York Times”, BBC, CNN, “The Financial Times”, “DieWelt”, “Frankfurter Allgemeine Zeitung”, “The Washington Post”. 

За словами іміджмейкера Дениса Богуша, компанія якого й проводила дослідження, позитивно про Україну згадують, коли йдеться про історію, архітектуру або ж перемоги Кличка – тоді теж фігурує слово “Україна”. Однак, імідж країни лише погіршується: “Зараз на Україну саме спрямували фокус уваги через Євро. Але будь-яке повідомлення про чемпіонат супроводжується якоюсь негативною інформацією: на додачу згадують чи про Юлію Тимошенко – фото із її синцями облетіло весь світ, чи про вбитих собак, чи про расизм. Уже сформувався стереотип – там, де Україна, повинно щось бути погане”, – розповідає експерт “Пошті”. 

За його словами, багато країн витрачають величезні суми на формування позитивного іміджу. “Якщо формуванням іміджу займатися системно, то це, звичайно, потребуватиме дуже великих коштів. Наприклад, Китай витрачає на такі цілі 6 млрд доларів на рік, Америка – приблизно 1,5, а Росія 300-500 мільйонів”, – каже Денис Богуш. Україна ж наразі обмежується рекламною вкладкою у “The Washington Post”, на яку витратила 100 тисяч доларів.

У останні 10 років наша країна закріпила за собою уявлення про корупційну, маловпливову та політично нестабільну країну, що має часті проблеми із Росією. Втім, експерти радять зайнятися покращенням асоціацій всерйоз і наводять перелік гачків, які могли б утримати кращі зі стереотипів про Україну. Красива країна із працьовитими, освіченими людьми, смачною їжею та цікавими туристичними маршрутами – ось декілька із таких асоціацій. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8741 / 1.55MB / SQL:{query_count}