Фініш ЗНО: в очікувані результатів

З 18 по 22 червня проведуть додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання

З 18 по 22 червня проведуть додаткову сесію зовнішнього незалежного оцінювання

Цього тижня завершилася основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання. Загалом явка на тестування була високою, найбільше абітурієнтів прийшло на хімію (94,34%). Понад 90% майбутніх студентів прийшли на сесії із математики, української мови та літератури, іноземні мови. 

Вже оголосили результати із таких предметів, як хімія, російська мова, географія, математика і всесвітня історія. Учасники тестування можуть їх роздрукувати із своєї інформаційної сторінки. Додаткову сесію ЗНО проведуть з 18 по 22 червня. 

Загалом спостерігачі від громадянської мережі “Опора” позитивно оцінюють рівень підготовки та проведення ЗНО в області. “Львівському регіональному центру вдалося забезпечити якісну роботу персоналу пунктів тестування. Спостерігачі зафіксувати поодинокі випадки порушення процедури з боку інструкторів. Проте, їхні недопрацювання не позначаться на результатах тестування”, – каже Світлана Михалків, координатор спостереження за ЗНО від ГО “Опора” у Львівській області. За її словами, однією із проблем залишається мала кількість чергових у коридорах, які повинні супроводжувати абітурієнтів.

Максимальну кількість порушень спостерігачі виявили зі сторони самих учасників тестувань. “Найбільшою проблемою для вступників стала наявність допоміжних засобів – мобільних телефонів та шпаргалок, які не можна мати при собі під час написання тесту.  Попри попередження персоналу пунктів тестування та спостерігачів, не всі абітурієнти відмовилися від можливості скористатися підказками”, – говорить Ірина Швець, громадський спостерігач за ЗНО від громадянської мережі “Опора”  у Львівській області. 

ДО ТЕМИ
На Львівщині, як і в решті областей, на сесії з історії України були виявлені тестові зошити з неправильною розстановкою варіантів відповідей. “Проблема у тому, що у бланку відповідей вони були зазначені у зворотному алфавітному порядку (Г, В, Б, А замість А, Б, В, Г)”, – говорить Світлана Михалків.  Оскільки така неточність в зошитах була виявлена по всій Україні, центр оцінювання прийняв рішення про зарахування двох варіантів можливої розстановки правильних відповідей.

Також негативні відгуки отримали і використання металошукачів на пунктах тестування. “Не було чіткої схеми застосування цих приладів. На деяких пунктах тестування абітурієнтів перевіряли на наявність телефонів при вході до пункту тестування. Проте, це радше був психологічний прийом, бо металодетектори реагували не лише на телефони, а ще й на ремені, металеві ґудзики. В інших закладах освіти охоронці перевіряли учасників ЗНО “за потреби” або в разі виявлення підозрілої поведінки абітурієнта. Найбільш розповсюдженою практикою залишається використання металошукача, коли абітурієнти направлялися до вбиралень”, – каже Ірина Швець 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4640 / 1.56MB / SQL:{query_count}