Українські новини: телеграф

Міліціянтам заборонили лузати насіння та плювати 

Майже цілий місяць українські міліціонери будуть змушені багато в чому обмежувати себе. На час Євро-2012 їм категорично заборонено лузати насіння, плювати на вулиці і “стріляти” сигарети в іноземців, повідомляє “DT.UA”. Всім міліціянтам видали довідник “Зустрічаємо Євро-2012”. Красиво оформлене видання містить розклад матчів, а також перелік заборонених дій. Зокрема, для міліціонера неприпустимо лузати соняшникове і гарбузове насіння, з надмірним захопленням спостерігати за спортивними змаганнями, курити у заборонених місцях, вживати алкогольні напої, їсти у людних місцях, безпідставно відмовляти у допомозі тим, хто її потребує, відкрито засуджувати і насміхатися з людей, звичаї, одяг та поведінка яких істотно відрізняється від прийнятих в Україні. А ще їм заборонили випрошувати сигарети та сувеніри в іноземців. 

Стимул до праці

Міністерство соцполітики України передало до парламенту нову редакцію законопроекту про зайнятість населення. Про це повідомив міністр соцполітики України Сергій Тігіпко. “У законопроекті, зокрема, пропонується на рік звільнити від сплати єдиного соціального внеску роботодавців, які працевлаштовують на перше робоче місце молодих людей без досвіду роботи, інвалідів, осіб, старших за 50 років, самотніх батьків або батьків з дітьми-інвалідами. Людям, які старші за 45 років, держава видаватиме ваучер вартістю 12 тис. грн на отримання освіти, а випускники, які укладуть контракт на роботу в сільській місцевості за потрібними державі спеціальностями, одержать стартові виплати у розмірі п’яти мінімальних зарплат. Ще одна цікава новина законопроекту – інформація про стажування студента вноситиметься в трудову книжку як стаж”, – каже Тігіпко. За його словами, документ мають прийняти ще до завершення роботи парламенту нинішнього скликання.

Глухі до журналістів

Із початку року задоволено лише одне звернення до генпрокуратури України щодо порушення прав журналістів. Усього ж надіслано – 26 звернень. При цьому 15 осіб отримали відписки, ще вісьмом відмовили у порушенні кримінальної справи, а два документи направили за підслідністю. Про це заявив заступник генпрокурора Віктор Занфіров, “DT.UA”. За його словами, звернення надійшли із АР Крим, Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Запорізької областей.

Нові митні правила

Відучора набув чинності новий Митний кодекс. Документ із одного боку спрощує процедуру митного оформлення, а з іншого – надає митникам ширші повноваження при проведенні перевірок. Новий Кодекс підвищує неоподатковувану максимальну сумарну вартість товарів, що ввозяться в ручній поклажі: якщо раніше ця сума становила 0,2 тисячі євро, то тепер для аеропортів вона становить 1000 євро, а для інших пунктів пропуску – 500 євро (при цьому вага не повинна перевищувати 50 кг). Кодекс передбачає спрощення митного оформлення товарів і супутніх процедур (зокрема, вимоги до фінустанов, які надають гарантії по сплаті мит), збільшення прозорості при визначенні митної вартості товарів (у тому числі, визначення чіткого переліку умов, за яких митна служба може переглядати цю вартість), а також скасування низки пільг для працівників митниці (зокрема, права на безвідсотковий іпотечний кредит).

Кращі для бізнесу

Forbes визнав Донецьк найкращим містом України для бізнесу. За версією української редакції журналу найкращими містами для ведення бізнесу є Донецьк, Одеса та Харків. Столиця України в рейтингу відсутня. Міста оцінювалися за п’ятьма показниками: людським капіталом, купівельною спроможністю, інвестиційним кліматом, економічною стійкістю, а також інфраструктурою і комфортом. Усього до списку увійшло 32 міста. До числа лідерів також увійшли Дніпропетровськ, Львів, Запоріжжя, Полтава, Сімферополь, Севастополь та Вінниця. Нагадаємо, рік назад перші місця аналогічного рейтингу посіли Одеса, Харків та Львів.

Чи законні електронні гроші?

Податкова міліція перевірить, чи законні в Україні електронні гроші. Про це повідомив перший заступник голови Державної податкової служби України (ДПСУ), начальник податковоъ міліції України Андрій Головач. “Одним із пріоритетів є боротьба зі злочинами, які пов’язані з використанням сучасних технологій. У цьому контексті ми будемо розглядати питання законності навіть існування електронних грошей в Україні. Тому що дійсно у нас є певна проблематика, яку ми узагальнюємо сьогодні і вивчаємо разом з НБУ, питання законності існування окремих грошових систем”, – заявив Головач.

Справа Тимошенко

Президент чекає висновку міжнародної компанії щодо справи Тимошенко. Про це він повідомив у інтерв’ю ВВС. “Ми запросили міжнародних експертів, міжнародних адвокатів. Ми запросили компанію, яка має величезний досвід і користується довірою. Ця компанія ближчим часом презентує експертний висновок у справі Тимошенко. Залишилося небагато часу дочекатися і послухати експертів”, – сказав Віктор Янукович. Відповідаючи на запитання, чи може так статися, що Тимошенко буде звільнена із в’язниці напередодні парламентських виборів, президент сказав, що це залежатиме від рішення суду: “Усі ці питання лежать у площині судових розглядів. І яке рішення ухвалить суд, важко перебачити. Я не маю ніяких повноважень впливу на судову владу”. Нагадаємо, після зміни уряду міжнародна компанія вже оцінювала роботу Кабміну Тимошенко і згодом звинуватила екс-прем’єра у крадіжці коштів із державного бюджету. Міжнародна правозахисна організація Transparency International раніше заявляла, що подібні “аудити” дискредитують боротьбу із корупцією і є “полюванням на відьом”.

Мовні домовленості грозять розкрити

Спікер парламенту пригрозив розкрити позакулісні домовленості щодо мовного законопроекту. Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що коли не припиняться інсинуації навколо мовного законопроекту, то він таки “розповість правду”. “Якщо вони не перестануть говорити інсинуації з цього приводу, я тоді скажу правду: чому це сталося у Верховній Раді України, хто і з ким, і про що домовлявся”, – сказав Литвин у четвер. Спікер ВР зазначив, що є декілька варіантів для вирішення мовного питання: перше – завершити розгляд законопроекту, друге – прийняти узгоджене рішення і направити до профільного комітету на доопрацювання або ж повернути законопроект його творцям – хай самі удосконалюють.

Матері-героїні

В Україні проживає 79 тис. 493 матері-героїні, які виховують п’ятьох і більше дітей. Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на міністра соціальної політики Сергія Тігіпка. Він також нагадав, що разова допомога для таких матерів сьогодні становить 10 тис. 730 грн.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8289 / 1.6MB / SQL:{query_count}