Україна продовжує пасти задніх у більшості світових рейтингів. Услід за свободою слова, темпами економічного зростання, рівнем корупції та рядом інших показників наша країна залягла на дно рейтингу конкурентоспроможності, оприлюдненого престижною швейцарською школою бізнесу IMD. Окрім об’єктивно економічних показників, основними факторами міжнародного дна України є суто політичні та господарські показники.
У новому рейтингу успішності країн Україна зайняла уже традиційне для себе місце у п’ятірці найгірших: опинившись на 56 місці, наша країна обійшла лише явних аутсайдерів світової економічно-бізнесової сфери – Хорватію, Грецію та Венесуелу.
Місце України є абсолютно не виправданим, адже згідно заяв уряду інфраструктура та економічне середовище станом на сьогодні зробили значний поступ. Власне стрибок вперед в інфраструктурі Україна змушена була здійснити, зважаючи на підготовку до Євро-2012: збудовано нові стадіони, реконструйовано понад 3 тис. км автодоріг, відкрито готелі, ресторани, найсучасніші аеропорти і так далі. Проте, схоже, що цього не відбулося адже саме інфраструктурні показники є одними із визначальних для рейтингу.
І в цьому контексті нещодавня заява Миколи Азарова про плани підтримки розвитку інфраструктури і після Євро-2012 видається недоцільною, оскільки реконструкція інфраструктури дає результат за умови прозорості економіки, а сьогодні в Україні її немає.
Інші “кити”, на яких тримається рівень конкурентоспроможності, полягають в ефективності уряду, бізнесу, рівневі корупції і стану економіки. Жодний із цих чинників не зміг позитивно вплинути на місце нашої країни. Це може означати наявність усе глибшого вкорінення культу хабарництва в українське суспільство та непрозорістю економічної діяльності самого уряду.
Офіційна влада країни продовжує приділяти мало уваги бізнесу і нещодавно оприлюднені дані оперативної оцінки Держкомстату, за якими реальний ВВП у І кварталі 2012-го порівняно з І кварталом 2011-го зріс майже на два відсотки, здаються такими, які суперечать дійсності.
Також Євро-2012, що мав суттєво покращити інвестиційний клімат країни аж ніяк на нього не вплинув. Через тіньовий сектор, бюрократію, злочинність інвестори і надалі не йдуть в нашу країну.
Загалом рейтинг свідчить про нереалізованість планів української влади щодо Євро-2012: імідж України знизився, інфраструктура покращилася лише мінімально, інвестори продовжують боятися приходити в країну, суспільне сприйняття навіть великого футбольного форуму переростає у протилежність, а свято наближається.