В Україні будуть іноземні війська
Верховна Рада схвалила допуск підрозділів збройних сил іноземних держав на територію України для участі в багатонаціональних військових навчаннях у 2012 р. Раніше глава держави просив нардепів схвалити допуск на територію країни підрозділів збройних сил інших держав для участі в українсько-американських навчаннях “Репід Трайдент-2012”, українсько-білорусько-російських навчаннях “Слов’янська Співдружність-2012”, українсько-американських навчаннях “Сі Бриз-2012”, українсько-російських навчаннях “Фарватер Миру-2012”, українсько-білоруських та українсько-російських навчаннях із залученням чергових з протиповітряної оборони.
Президент Франції бойкотуватиме Євро-2012
Зі зміною президента у Франції не змінилася позиція офіційного Парижа щодо України. Новоoбраний французький гарант Франсуа Олланд дав зрозуміти, що не поїде в Україну на матчі Євро-2012 через ситуацію навколо екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, інформують “Українські новини”. “Я дуже люблю футбол, але те, що відбувається в Україні, є проблемою”, – заявив президент. Заява Олланда є фактичним спростуванням побоювань багатьох аналітиків та політиків, стосовно можливої лояльності соціаліста до українського режиму.
Корумпована країна
Україна опинилися серед держав, які сприймаються як найбільш корумповані. Про це йдеться у дослідженні, опублікованому та проведеному аудиторською компанією “Ernst&Young”, повідомляє ВВС. Дедалі більше топ-менеджерів у всьому світі готові давати хабарі, аби зберегти чи розширити свій бізнес, при цьому бажання продемонструвати економічне зростання переважує занепокоєння щодо етики чи навіть штрафів. Аналітики компанії твердять, що кількість топ-менеджерів, які готові давати хабарі, особливо, освоюючи нові ринки, зросла з 9% торік до 15%. При цьому, за даними дослідження, найбільш корумпованими країнами є Колумбія, Україна та Бразилія. Втім, третина опитаних у 43 країнах 1700 топ-менеджерів переконані, що корупція поширена і в їхній країні.
Перша українсько-польська монета
Україна і Польща вперше випустять спільну монету з подвійним номіналом до Євро-2012, повідомляє “DT.UA”. Нумізматичну дивину випущено з ініціативи національних банків з нагоди проведення в Україні та Польщі чемпіонату Європи з футболу. Це безпрецедентна подія в нумізматичному світі Польщі і України, адже національні банки обох держав вперше випускають спільну монету з подвійним номіналом у 10 злотих та 10 гривень. Монету виконано зі срібла, складається вона з двох частин, а офіційний термін випуску – 4 червня цього року (власне, напередодні Євро-2012, якому її присвячено). Як повідомив Українській службі Польського радіо заступник директора емісійно-казначейського департаменту Національного банку Польщі Єжи Гилєвскі, ініціатива щодо цієї монети з’явилась у Національному банку Польщі та була підтримана Національним банком України. Зокрема, саме під керівництвом НБУ було створено проект монети. Цей нумізматичний набір коштуватиме 600 злотих (близько 180 доларів), а купити його можна буде у відділах та інтернет-крамниці Національного банку Польщі.
Омбудсмена в кожну область
Новий омбудсмен обіцяє створити свої представництва у кожній області. За словами Валерії Лутковської, структура секретаріату омбудсмена, що працювала останні 14 років, є недосконалою, а мережа представництв полегшить доступ громадян до оскарження порушення своїх прав. Омбудсмен також повідомила, що планує обрати для співпраці 20 громадських організацій. “В Україні налічується близько 2 тис. громадських організацій, ми збираємося вибрати для співпраці близько 20. Однак як це зробити, ще не визначили. Можливо, це буде конкурс чи подивимося на досвід роботи, поки розмірковуємо над цим”, – каже Лутковська. За допомогою громадських організацій омбудсмен планує ввести постійний моніторинг місць ув’язнення.
США готують санкції
У Конгресі США готують резолюцію, яка закликає ввести санкції проти президента Віктора Януковича, інших чиновників України заради звільнення екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Проект документа перебуває на розгляді комітету закордонних справ Сенату, повідомляє “Українська правда”. Резолюцією пропонують “заборонити видачу візи президенту Віктору Януковичу, генпрокурору Віктору Пшонці та іншим чиновникам, які мають стосунок до ув’язнення Тимошенко”, а також “Державному департаменту зобов’язати посла США в Україні призупинити всю діяльність в посольстві до звільнення Тимошенко”.
Додати грошей українцям!
Президент розпорядився перед виборами підвищити зарплати всім українцям. Цим, за його задумом, займуться керівники органів влади на місцях, які сядуть за “круглий стіл” із власниками підприємств. “Я просив би на місцях розглянути стан справ щодо підвищення заробітної плати на підприємствах усіх галузей і всіх форм власності. Сядьте за круглий стіл і поговоріть про це”, – заявив очільник держави під час засідання Ради регіонів. За його словами, таке підвищення необхідне для виконання плану щодо соціальних реформ.
Небезпечний iнтернет
Україна увійшла до топ-15 кібернебезпечних країн світу. Група незалежних дослідників HostExploit підготувала рейтинг географічного розподілу шкідливого контенту. Експерти створили спеціальну онлайн-карту концентрації кібер-загроз Global Security Map. Україна за важливістю таких загроз зайняла 12 місце. Рейтинг зі шкалою від 0 до 369 пунктів (так званий HE Index) складається на основі даних про спам-атаки, поширення шкідливого ПЗ, фішинг (виманювання у довірливих користувачів персональної інформації) тощо. Індекс України склав 200,9 пунктів, що лише на сім позначок менше, аніж у США. Першою ж у списку йде Литва, головним чином, через дуже велику активність бот-мереж на її території.
Росіянином стати простіше
Народженим у СРСР спростять процедуру отримання російського громадянства. Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров. “Я поділяю думку про необхідність суттєво лібералізувати порядок надання громадянства тим, хто народився у Радянському Союзі”, – сказав він. Раніше для того, щоб подати заявку на розгляд питання про отримання російського громадянства, іноземцям можна було на вибір подавати міграційну карту, дозвіл на тимчасове проживання в РФ або посвідку на проживання. Не так давно у Держдумі пропонували надати безстроковий характер новій редакції держпрограми з переселення співвітчизників з-за кордону і висловлювалися за необхідність багаторазового збільшення бюджетного фінансування сфери підтримки співвітчизників.