Безкарні захисники

Українські правоохоронні органи залишаються проблемою пересічних громадян

Українські правоохоронні органи залишаються проблемою пересічних громадян

Українська міліція і судова система не виправдовують свого призначення і працюють не на користь, а на шкоду простим українцям. Такі висновки можна зробити після оприлюднення даних міжнародної правозахисної організації Amnesty International. Згідно із дослідженням правозахисників, у нашій державі органи виконавчої і судової влади використовуються у політичних цілях, а будь-які порушення сходять правоохоронцям із рук. Українські силовики говорять про недоцільність звинувачень.

Про порушення в Україні елементарних прав людини йдеться у 50-й щорічній доповіді міжнародної організації Amnesty International, яка стосується дотримання прав людини у світі. Міжнародні експерти зазначають, що в 2011-му організація отримала інформацію про застосування тортур та інших видів насильства з боку української міліції. 

Показники українських силовиків є одними із найгірших у цивілізованому світі. Констатувала також організація той факт, що більшість скарг на міліцію, які подають громадяни, так і не беруть до уваги.

“Такій безвідповідальності сприяли структурні недоліки правоохоронних органів, корупція, порушення при розслідуванні злочинів, скоєних співробітниками міліції або повна відмова від розгляду, утиски і залякування позивачів, а також той факт, що кримінальні справи порушувалися лише проти нижніх чинів”, – йдеться у звіті, повідомляє ВВС.

Серйозній критиці також піддали судову систему країни. Так, у доповіді зазначено, що судова реформа в Україні не дала очікуваних результатів і суди досі залишаються корумпованими і залежними від влади. Amnesty International наголошує, що на суди постійно чинять тиск зі сторони Генпрокуратури, а судді регулярно отримують на свою адресу погрози. Українська влада, схоже, не налаштована на вирішення проблем, оскільки у МВС вже висловили традиційну незгоду з думкою незалежних експертів.

Тим часом у МВС у негативних оцінках українського правосуддя чиновники звинуватили… мас-медіа. “Результати досліджень беруться із заангажованих ЗМІ і розцінюються як дійсність”, – вперто заявив речник МВС Володимир Поліщук. Всупереч міжнародним заувагам, він навів власні дані, які свідчать про нібито “у сотні разів менші” показники застосування фізичної сили правоохоронців, аніж ті, що подаються у звіті. Зокрема, МВС визнає лише три випадки катувань у міліції. Інші правопорушення держслужба спростовує.

Ба більше, в МВС заявили про готовність спільно із міжнародними організаціями провести моніторинг громадської думки. Проте, сам звіт міжнародної організації свідчить про те, що далеко не всі українці погодяться йти на конфронтацію з правоохоронцями. Так, у звіті зазначено, що на правозахисників, які намагаються запобігати порушенню прав людини, також чиниться тиск і відбувається їхнє постійне залякування. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4253 / 1.55MB / SQL:{query_count}