Авто, спиртне та цигарки знову можуть подорожчати
Уряд знову хоче підвищити акцизи на ці товари. На цей раз їх хочуть підняти на 8%, що призведе до їх подорожчання. Щорічна індексація акцизів передбачена Податковим кодексом. Фактично акцизи виростуть на 8%, тобто на рівень прогнозу інфляції на поточний рік. Найбільше ставка акцизу збільшиться для сигарет без фільтру та спирту. Найнижче зростання акцизу – на 7% – торкнеться виробників пива . А тим часом бензин до кінця місяця подешевшає ще на півгривні. Падіння світових цін на нафту позитивно вплине і на український ринок.
Як повідомили в експертно-аналітичній групі при Кабміні, якщо ціна на нафту і світлі нафтопродукти збережеться на нинішньому рівні і не буде різких стрибків на європейських біржах, то ціна на імпортоване паливо не повинна рости. Навіть більше, до кінця травня слід очікувати зниження ціни на бензин до 40 коп. за літр, а дизельного палива – до 30 коп.”, – запевнили у відомстві, інформують “Коментарі”.
Створено Конституційну асамблею
Глава держави підписав указ про створення Конституційної асамблеї, як спеціального допоміжного органу при президентові з метою напрацювати пропозиції щодо змін до Конституції України, повідомляє Радіо Свобода. Головою нового органу призначений екс-президент Леонід Кравчук, його заступником – директор Інституту держави і права Національної академії наук України Юрій Шемшученко. Депутатські фракції у ВРУ та політичні партії, які не подали пропозицій щодо кандидатур до персонального складу Конституційної асамблеї, можуть вносити такі пропозиції протягом діяльності асамблеї, мовиться в указі. Водночас у списку членів асамблеї, який затвердив президент, уже є 95 осіб. Тим часом загалом до складу Конституційної асамблеї може ввійти не більш як 100 членів.
У Жулянах відкрили новий аеротермінал
Відкриття нового терміналу відбулося в столичному аеропорту “Київ” (Жуляни). Саме ці повітряні ворота прийматимуть під час Євро-2012 високопосадовців УЄФА. “Цей аеропорт – найвдаліший приклад приватного і державного партнерства”, – каже віце-прем’єр-міністр – міністр інфраструктури України Борис Колесніков. За його словами, аеропорт “Київ” став найзручнішим для тих, хто надає перевагу подорожам “from point to point”.
Росія йде на поступки
Росія змінила свою позицію з питання створення консорціуму для управління українською газотранспортною системою, повідомляє РБК. “Газпром” більше не заперечує стосовно залучення до участі в ньому європейських компаній. Але піти на це російська сторона готова лише за умови, що ГТС передадуть у власність консорціуму. Істотними є і розбіжності сторін з питання оцінки ГТС, додають в українському Міненерго. Та все ж створення консорціуму є цілком реальним, хоча і ризикованим з політичної точки зору, відзначають експерти.
“Ми вже зацікавлені в появі тристороннього консорціуму. Наявність тільки двох учасників – Росії і України – несе потенційні конфлікти. Потрібен арбітр”, – сказав перший заступник голови комітету російської Держдуми з економічної політики, президент Російського газового товариства Валєрій Язєв. Разом із тим він відзначив, що створювати потрібно консорціум, який буде не просто управляти, а володіти українською ГТС: “Треба зробити так, щоб труба залежала не від України, а від консорціуму”. Джерело в “Газпромі” пояснило, що коментар Язєва відображає сьогоднішню позицію монополії.
112 відкладається
Єдиний номер екстреної допомоги 112 не встигнуть запустити до Євро-2012. Причина – недосконалість українського законодавства. Про це повідомив голова Комісії конкурсних торгів МНС України Олег Цицак. За його словами, підписаний 12 квітня між міністерством та компанією Hewlett Packard договір про систему 112 не діє. “Виною всьому недосконале українське законодавство. Ми вирішили відмовитися від цього контракту. Зараз у нас є необхідність проведення нових тендерних процедур. Новий проект буде розбито на кілька частин, щоб не було прив’язки до одного виконавця”, – сказав він. Цицак також зазначив, що наразі є можливість включити номер 112 і зробити переадресацію дзвінків на номер 101.
Лікарі й далі рекламуватимуть
Верховна Рада відмовилася прийняти законопроект, що забороняв використовувати у рекламі образ лікаря. У четвер парламент відхилив відповідні зміни до закону “Про рекламу”. Урядовий законопроект підтримали лише 46 депутатів. “Доведено, що образ лікаря у рекламі є одним з найпривабливіших для споживачів, викликає довіру і впевненість у правдивості інформації. Це діє на підсвідомість споживачів реклами та заважає їм зробити об’єктивний і свідомий вибір”, – наголошувалося в пояснювальній записці до законопроекту.
Із наркотиками боротимуться стратегією
В Україні розробили національну стратегію щодо боротьби із наркотиками до 2020 року. Про це учора повідомив голова Державної служби з контролю за наркотиками Володимир Тимошенко, передають УНН. Він зокрема зауважив, що ця стратегія дозволить чітко розмежувати тих, хто займається наркобізнесом, та людей, які споживають наркотики. “У цій стратегії ми розмежовуємо і інструментарій, і законодавство. Стратегія дасть певну політичну основу для переопрацювання, доопрацювання законів і нормативних актів”, – розповів Тимошенко. До розробки національної стратегії, окрім українських науковців і представників відповідних установ, залучили міжнародних фахівців та експертів, зокрема групу Помпіду Ради Європи.
Рада врізала собі повноваження
Відтепер бюджетну політику визначатимуть у Адміністрації президента. У четвер провладна більшість депутатів парламенту погодилася позбавити себе повноважень щорічно визначати бюджетну політику і затверджувати програми економічного і соціального розвитку країни на наступний рік. До всього тепер щорічні послання президента парламенту прирівняють до Конституції.
Прокурорів поменшає
Кількість прокурорів в Україні обіцяють скоротити у два рази. Це передбачено новою редакцією закону “Про прокуратуру”, яку підготувала робоча група Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права. Про це на міжнародній конференції з реформування прокуратури в Україні повідомив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко. Він зауважив, що законопроектом передбачено сформувати нову структуру органів прокуратури, що включає ГПУ, регіональні та окружні прокуратури. Відповідно до нової структури й пропонують більш ніж удвічі зменшити кількість прокурорів – до 5 тисяч осіб.