Як часто ЛКП має мити під’їзд та вкручувати жарівки?

“У під’їзді нашої багатоповерхівки прибиральниця з’являється вкрай рідко або її не видно взагалі. Не дочекавшись працівниці ЛКП, мешканці самі замітають та миють біля своїх квартир, а інколи і сходи, а це її робота, за яку ми щомісячно платимо гроші! Те саме стосується і вкручування жарівок. Як часто мають підмітати та мити під’їзд, що саме входить в обов’язки прибиральниці і хто повинен слідкувати за лампочками, які перегоріли?”
Катерина Крус, м. Львів
 
Іван Лозинський, голова Личаківської райадміністрації Львова:
– З кожним мешканцем будинку ЛКП укладає угоду, де чітко прописано, скільки разів і що саме повинні виконувати двірники, сантехніки, слюсарі та інші працівники ЛКП.
Щодо сходових кліток, то підмітати мають щоденно, а вологе прибирання двічі на місяць – з першого до останнього поверхів. Вологе ж прибирання фойє (біля поштових скриньок) має бути щоденне. Мити вікна прибиральники повинні двічі на рік – навесні та восени, тобто перед та після зимового періоду. При вході до кожного під’їзду на дошці оголошень ЛКП зобов’язане вивішувати графіки миття сходових кліток. Якщо цього немає або не виконуються якісь роботи, нехай мешканці звертаються у ЛКП та пишуть акт-претензію про невиконання прописаних в угоді робіт. Якщо це підтвердиться, то старший майстер із прибиральниці може зняти певну суму, на яку не були виконані роботи.Щодо жарівок, то, згідно з угодою між ЛКП та мешканцями, їх мають міняти двічі на рік. Але, на жаль, лампочки перегорають частіше. Тому добросовісні городяни самі їх вкручують. Зараз працюємо над тим, щоб поставити енергоощадні жарівки, а ще кожен під’їзд підключити датчиками руху, тобто, коли людина пройшла, через чотири хвилини світло саме вимикатиметься.
 

Чи потрібен дозвіл, аби засклити балкон?

“Зараз у нашій квартирі триває ремонт. У найближчих планах – привести до ладу балкон, тобто його засклити. Уже цікавимося вибором фірми, яка б виконала усі роботи. Проте серед приятелів почув інформацію, що перш аніж засклити балкон, потрібно отримати на це дозвіл. Чи справді це так і у скільки це мені обійдеться?”
Іван Гап’як, м. Львів
 
Руслан Кандибор, голова Франківської райадміністрації м. Львова:
– Так, такий дозвіл потрібен. Перш ніж склити балкон, мешканець квартири повинен  отримати відповідні дозволи на проведення робіт. Для цього треба прийти в адміністрацію свого району та написати заяву на ім’я голови. Городянину дадуть перелік документів, які варто зібрати. Це і довідка про склад сім’ї, затвердженої форми, згода усіх членів сім’ї тощо. Крім того, потрібен дозвіл від управління історичного середовища, де мають надати свій висновок, дозвіл управління архітектури про те, чи дозволяє фасад здійснити такі роботи, а також дозвіл СЕС та пожежників.
Після того, як документи та дозволи зібрані, в райадміністрації засідає комісія, яка розглядає це питання. Відповідь мешканець може отримати навіть через два тижні, інколи – за місяць. Усе залежить від того, наскільки люди самі у цьому зацікавлені та як швидко збирають документи. Багато людей, особливо у спальних районах, за такими дозволами не звертаються, хоча мали б, оскільки будь-які самовільні роботи протизаконні!
 

З якого віку найкраще віддавати малечу в садочок?

“Моїй доньці 2 роки і 7 місяців. Зараз я перед вибором – віддати дитину в садок вже чи почекати до осені. Мої батьки просять мене зачекати, мовляв, дитина за літо підросте і легше адаптується до колективу. Натомість я чула, що доньку краще віддавати у садок у теплий період часу: влітку буде більше гуляти з дітьми. Підкажіть, будь ласка, з якого віку дитину найкраще віддавати у садок?”
Ольга Семерічка, м. Винники
 
Леся Магоцька, заступник головного лікаря з охорони материнства та дитинства 2-ї комунальної поліклініки Львова:
– Найкращий час, коли варто почати водити малечу в садок, – навесні. У  теплу пору року захворюваність знижується, а дітей у садку меншає. Процес адаптації до дитсадка є індивідуальним. Одні діти легко і швидко звикають, не примушуючи батьків турбуватися. Інші ж, навпаки, звикають довго, хворобливо та плаксиво, а іноді й зовсім не можуть пристосуватися. 
Найсприятливіший вік йти в садок – після трьох років, якщо раніше – можуть виникати складнощі, адже дитина дуже прив’язана до матері і їй важко перебувати в колективі без присутності знайомих людей. Ба більше, йдучи у садок, дитина має самостійно їсти, проситися в туалет, бажано не носити памперсів, частково уміти роздягатися й одягатися, налагоджувати контакти з іншими дітьми. Найкраще, щоб батьки після того, як віддадуть дитину в садок, відразу ж не виходили на роботу. В ідеалі, приблизно за місяць до початку систематичного відвідування садка, дитину треба поводити лише на денну прогулянку. Малеча познайомиться з вихователем та дітьми, звикне до них, навчиться спілкуватися, з’являться перші враження про життя у дитсадку. З часом дитину можна буде залишати до денного сну. Лише опісля залишайте дитину на увесь день.
 

Чи можна самому облаштувати дитячий майданчик?

“Лише у двох під’їздах нашого будинку підростає 18 дітей. Виходячи на вулицю, вони не мають де бавитися, адже найближчі дитячі майданчики розташовані за кількасот метрів. Що потрібно зробити, щоб облаштувати гарний ігровий майданчик?”
Ольга Полошило, м. Львів
 
Роман Андрес, спеціаліст управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради:
– Так, можна. Процедура насправді є досить простою. Для того, щоб почати процес встановлення дитячого майданчика на певній території, мешканцям варто подати звернення на ім’я начальника управління молоді, сім’ї та спорту міськради Наталії Федорович. Визначеної кількості підписів немає. Розглядають абсолютно всі листи, з яких формується перелік претендентів. Є нюанс, що у 2006-му та 2010 рр. були прийняті ухвали Львівської міськради про затвердження схем розміщення дитячих, спортивних, ігрових майданчиків на території кожного з районів. Якщо адреса, за якою батьки хочуть встановити дитячий майданчик, є у цій ухвалі, її автоматично вносять у перелік претендентів на облаштування майданчика  поточного або наступного року.  Перелік ведуть постійно, навіть якщо мешканці зверталися ще у 2007 – 2009 рр. – нікуди їхні заяви не зникли. У випадку, коли в ухвалі немає адреси, за якою хочуть облаштувати дитячий майданчик, починається процес внесення змін до ухвали. 
Нині є розпорядження міського голови Львова про внесення змін до ухвали. Тобто, першим кроком для того, щоб внести адресу, де хочуть бачити майданчик, або, щоб почалося його встановлення, потрібне звернення на ім’я начальника міського управління молоді, сім’ї та спорту. Далі всіма процедурами займаємося лише ми. Мешканцям докладати зусиль вже не потрібно.
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4260 / 1.62MB / SQL:{query_count}