Як отримати американську візу?

Представники Посольства США в Україні застерігають від шахрайства посередників та дають корисні поради львів’янам 

Представники Посольства США в Україні застерігають від шахрайства посередників та дають корисні поради львів’янам 

Не зв’язуватися з посередниками, які можуть виявитися шахраями, а з усіх питань звертатися безпосередньо до Посольства США в Україні, радили вчора у Львові віце-консул цього дипломатичного представництва Нателла Свістунова та асистент консульського відділу Ігор Черевко. 

У США на проживання 

За їхніми словами, найбільше непорозумінь і випадків шахрайства трапляється у процесі участі у Диверсифікаційній візовій програмі, більш знаній як лотерея “Green Card”. Окрім того, що посередники беруть плату за реєстрацію в ній, траплялися випадки, коли вони вимагали у переможців лотереї плату 20 тис. доларів за отримання коду або ж вимагали включити замість своїх дітей – інших, мовляв усе потім влаштується. 

“Коли ж люди зверталися до нас потім, щоб забрати своїх дітей, ми не могли їм допомогти”, – зазначила віце-консул під час зустрічі у Львівській обласній бібліотеці для дітей.

Траплялися й випадки, коли недобросовісні посередники використовували персональні дані претендентів на свій розсуд.

До того ж, з її слів, причетність до фірм, що мають недобру репутацію (поперед­нє, навіть вдале, оформлення документів), може стати причиною відмови у візі в майбутньому.  

Нині реєстрація на “Green Card” завершена, найближча розпочнеться восени. Для цього потрібно буде зайти на електронну адресу http://www.dvlottery.state.gov/ і зареєструватися.
Увага! Із цього року для проходження співбесіди для отримання візи при позитивному результаті участі у Диверсифікаційній візовій програмі вже не потрібно їхати на співбесіду до Варшави, її можна буде пройти у Києві. Якщо обійтися без посередників, оформлення документів на виїзд винесе близько 800 дол. на особу.
У випадках вимагання посередниками коштів чи створення перешкод п. Ігор Черевко радить звертатися до посольства, де з’ясують усі питання і допоможуть вирішити проблему.

ДО ТЕМИ

За словами представників посольства, у США не існує переліку затребуваних професій, однак є потреба у висококваліфікованих фахівцях, насамперед програмістах. Але працедавець і робітник самі знаходять один одного. Для осіб, затребуваність яких підтверджена працедавцем, існує окрема процедура отримання віз. Також сьогодні є популярними сезонні роботи у фермерських господарствах.  

...у гості чи на навчання 

Сьогодні досить багато українців мають бажання відвідати США: праця, навчання, стажування, програми обміну, відвідини рідних. Звернувшись до посольства, можна отримати візу на 6 місяців або на 5 років. 
За словами представників посольства, для отримання будь-якого типу візи США насамперед потрібно зайти на веб-сторінку посольства ukraine.usembassy.gov та, заповнивши відповідну форму, зареєструватися і слідувати подальшим інструкціям: оплатити послуги розгляду справи у посольстві у зазначеному банку, зараз ця плата становить 141 дол., та зібрати зазначені документи. Аплікаційна форма не є складною і людина, яка має базове знання англійської, легко з нею впорається. Залежно від типу візи буде призначено конкретний час співбесіди у посольстві, на якій претендент отримає позитивну чи негативну відповідь, у першому випадку вже через тиждень можна буде отримати паспорт із візою. Весь процес від моменту реєстрації на сайті до отримання документа з візою на руки займає близько місяця. 
В екстрених випадках процедуру може бути прискорено, як це було у випадку з потерпілими від пожежі на Сколівщині. 

Хитрувати не варто!

У разі відмови у візі претендент отримає пояснення, з яких причин йому відмовлено, однак не варто сподіватися на повернення коштів, адже коштує не віза, а розгляд документів. І повторне звернення можна подавати не раніше аніж через рік, врахувавши причини відмови і зазначивши обставини, які змінилися. 
Наприклад, збільшився термін роботи, відбувся кар’єрний ріст, є відмітки у закордонному паспорті про неодноразові поїздки за кордон, з’явилися нові родинні зв’язки в Україні – дружина чи чоловік, діти або онуки. “Що більше вас пов’язує з Україною, то більше шансів отримати неімміграційну візу”, – зазначила віце-консул Нателла Свістунова.
У будь-якому разі, представники посольства радять не намагатися схитрувати, адже у посольстві США в Україні працюють дуже досвідчені офіцери, які відразу визначають не тільки, з якої частини країни прибула особа, а й чим вона займається. Вони відразу помітять намагання схитрувати, і це однозначно працюватиме на негатив. 
“Краще щиро розповісти про всі  моменти, які можуть бути перешкодою, і представити якомога більше позитивних моментів, які доводять, що особа є “good traveler”, тобто “хороший мандрівник”. Людська довіра – найважливіший чинник, щоб досягти позитивного результату в отриманні неімміграційної візи”, – зазначила Нателла Свістунова.
Слід також пам’ятати: віза – це лише право на підхід до кордону, вона не є гарантією його перетину, в окремих випадках прикордонник може цього не дозволити. Причиною, окрім порушень митного характеру, може бути сумнів у правдивості зазначених у документах терміну чи цілі поїздки. 
Якщо ж виникають такі ускладнення, Ігор Черевко радить не покладатися на власні знання англійської та не відмовлятися від послуг перекладача, адже рідною мовою значно легше з’ясувати всі моменти.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4381 / 1.59MB / SQL:{query_count}