Українці активніше вийдуть на акції протесту, якщо тим чи іншим чином будуть обмежені їхні соціальні права. Соціальні проблеми здатні збурити людей на протест куди швидше, ніж політичні чи ідеологічні.
Так, найбільше люди готові особисто вийти на акції протесту у випадку затримок з виплатами зарплат або пенсій (44%) та різкого підвищення цін, інфляції (43%). Про це свідчить дослідження, проведене соціологічною групою “Рейтинг”.
Дещо менше людей готових вийти на акції протесту у випадку підвищення комунальних тарифів (37% готові вийти на протести і 54% – не готові), масових переслідувань громадян із боку силових органів (31% готові вийти і 56% – не готові), а також фальсифікації результатів парламентських виборів (30% готові вийти і 62% – не готові), передачі української газотранспортної системи Росії (26% готові вийти і 64% – не готові).Разом із тим лише 20% опитаних готові вийти на акції протесту у випадку надання російській мові статусу другої державної. І, навпаки, лише 16% готові вийти на акції протесту у випадку заборони використання російської мови у державних органах.
Традиційно найвища готовність до протестів на заході (54%). Значно менше готових до протестів на півночі (36%), півдні (33%), в центрі (32%) України. Ще менше – на Донбасі (28%) та на сході 24%). Порівняно з квітнем торік, рівень протестної активності громадян зріс лише на заході та півдні країни.
Найвища готовність до протестів є серед працюючих громадян, людей із середніми доходами та середньою освітою. Спостерігається незначне послаблення протестних настроїв серед громадян з вищими доходами та з вищим рівнем освіти.
Під час дослідження опитали 2000 респондентів віком від 18 років у всіх областях України. Похибка дослідження становить 2,2%.