Безробітна українська молодь
Кожен п’ятий молодий українець є безробітним. Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на слова першого заступника міністра соціальної політики Василя Надраги. “В Україні у сфері молодіжної зайнятості, особливо у віковій групі 15-24 років, спостерігається високий рівень безробіття – майже 20%. Це надзвичайно тривожний показник з огляду на те, що рівень безробіття в нашій державі, який визначений за методологією МОП, становить 7,8%”, – зазначив Василь Надрага. При цьому він повідомив, що частка молодих людей, які не працюють і не вчаться в Україні становить майже 19%”, – констатував В. Надрага.
Оплата за світло рекордно низька
Рівень сплати за спожиту електроенергію за підсумками 2011 року склав лише 97,2%. Це найнижчий рівень розрахунків за останні роки – меншою оплата послуги була лише на початку 2000-х. Несплата за електроенергію може призвести до колапсу всієї галузі. Таку думку висловив заступник голови обласної профспілкової організації НПЕУ “Житомиробленерго” Василь Шевчук. “Якщо ситуація з платежами буде і далі збільшуватися, то “заваляться” й інші галузі: генерація, вуглепром”, – зазначив він. Нагадаємо, у січні-лютому рівень сплати за спожиту електроенергію виявився критичним. За лютий підприємства обленерго розрахувалися з “Енергоринком” тільки за 80% поставленої електроенергії.
ПАРЄ нас проінспектує
Наступного тижня до України завітають представники Парламентської асамблеї Ради Європи, які мають намір оцінити виконання останньої резолюції. При цьому, за недотримання основних демократичних принципів і верховенства права на Україну можуть накласти санкції. Співдоповідачі ПАРЄ щодо України Майліс Репс і Марієтта де Пурбе-Лінден планують відвідати Україну 27-29 березня. У той же час Верховна Рада днями ухвалила постанову, що затверджує план заходів із виконання рекомендацій ПАРЄ. Щоправда вимоги зі звільнення екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко та інших ув’язнених екс-чиновників, як того вимагає у резолюції ПАРЄ, парламент оминув.
Україна “розуранилася”
У четвер Україна повністю позбулася високозбагаченого урану. У четвер МЗС України оприлюднив офіційну заяву про повне виконання взятих зобов’язань. У зовнішньополітичному відомстві зазначають, що 22 березня 2012 року Україна у повному обсязі виконала взяті на себе зобов’язання, забезпечивши вивезення у РФ останньої партії високозбагачених ядерних матеріалів із Харківського фізико-технічного інституту. “Наступним кроком наша держава у черговий раз підтвердила свою багаторічну прихильність ядерному роззброєнню і нерозповсюдженню та зробила практичний внесок у подальше зміцнення режиму нерозповсюдження, встановленого Договором про нерозповсюдження ядерної зброї”, – йдеться в заяві.
Нагадаємо, рішення позбутися усіх наявних запасів високозбагаченого урану прийняте під час Вашингтонського саміту з ядерної безпеки у 2010 році. У рамках реалізації двосторонніх домовленостей зі США Україна отримала еквівалентну кількість низькозбагаченого урану і відповідне обладнання. Окрім цього, при фінансуванні США почалося спорудження на базі Харківського фізико-технічного інституту новітнього джерела нейтронів.