У зв’язку зі зміною розміру прожиткових мінімумів цього року зміняться розміри деяких видів соціальних допомог.
Отож, з 1 січня прожитковий мінімум на одну особу становитиме 1017 грн, з 1 квітня – 1037 грн, з 1 липня – 1044 грн, з 1 жовтня – 1060 грн, а з 1 грудня – 1095 грн.
Поступово зростатиме допомога і для тих, хто належить до основних соціальних і демографічних груп населення: для дітей віком до 6 років (з 893 грн у січні до 961 грн у грудні), для дітей віком від 6 до 18 років (з 1112 грн у січні до 1197 грн у грудні), для працездатних осіб (з 1073 грн у січні до 1134 грн у грудні) та осіб, які втратили працездатність (з 822 грн у січні до 884 грн у грудні).
Якщо раніше при народженні дитини допомогу надавали в розмірах несталої величини, то тепер – із урахуванням прожиткового мінімуму: на першу дитину – в сумі, кратній 30 прожитковим мінімумам, на другу – в сумі, кратній 60 прожитковим мінімумам, а третю і кожну наступну – в сумі, кратній 120 прожитковим мінімумам.
Як уже писала “Пошта”, виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні, решта суми допомоги виплачуватиметься на першу дитину упродовж наступних 24 місяців; на другу – 48 місяців; на третю і кожну наступну – 72 місяців. У разі позбавлення отримувача батьківських прав, відмови отримувача від виховання дитини, нецільового використання отримувачем коштів та незабезпечення ним належних умов для повноцінного утримання дитини, перебування отримувача у місцях позбавлення волі за рішенням суду чи настання інших обставин, передбачених законодавством, виплату допомоги можуть припинити.
Запровадили нововведення і у встановленні розміру надбавки для догляду за інвалідом з дитинства І групи. Тепер медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) розподілятиме інвалідів на дві підгрупи – А і Б. Так, громадяни, віднесені до підгрупи А, отримуватимуть розмір надбавки в сумі 75%, а підгрупи Б – 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, а це на сьогодні 616,5 грн та 411 грн.