Програє не вона, а він

Олег Соскін, директор Інституту трансформацій суспільства, про  взаємозв’язок між виборами, Угодою про асоціацію та “справою Тимошенко”

Олег Соскін, директор Інституту трансформацій суспільства, про  взаємозв’язок між виборами, Угодою про асоціацію та “справою Тимошенко”

Ключова подія року, що минає – парафування Угоди про асоціацію, що, як відомо не відбулося, тісно пов’язана із однією із ключових подій року, що надходить – виборами до парламенту. Обидві примикають до ще однієї ситуації – історії ув’язнення Тимошенко. 

Про взаємозв’язок між цими подіями та майбутнє владної політсили “Пошта” розмовляла із директором Інституту трансформацій суспільства Олегом Соскіним.

– Скажіть, будь ласка, понеділкове непарафування Угоди про асоціацію стало для Вас несподіванкою чи закономірним кроком?

– Коли я давав прогноз на 2011 рік, то казав, що ніякі угоди між Україною та ЄС, цього року не будуть підписані. На жаль, цей прогноз здійснився. Але добре, що відбулася сама зустріч, адже ж проведення саміту було під великим питанням. І це заслуга ЄС, який попри все, дуже прихильно ставиться до України як держави і до українського народу.

Другий позитивний результат – те, що сама Угода про асоціацію на технічному рівні практично підготовлена. Це ж величезний обсяг праці. Наша угода із ЄС завершилася у 2008-му. А для того, щоб парафувати новий документ, країна має відповідати низці критеріїв, про що представники ЄС чітко сказали. І ключовий із них –дотримання демократичних норм.

– Які кроки української влади сприятимуть відновленню демократичного образу?

– Перше – це відновлення свободи слова. Слід припинити тиск на ЗМІ, переслідування журналістів. Ми забули, що журналісти – це четверта влада. Здається, журналісти й самі інколи про це забувають. Друге – відновити свободу зібрань та демонстрацій. Карно-репресивні органи не можуть втручатися у політичну діяльність. І справа Тимошенко – це третій момент. До того ж ця історія як лакмусовий папір: усі прорахунки влади перетинаються на Тимошенко. 

А от перше, що слід зробити, у цій ситуації – випустити лідера БЮТ на свободу. Янукович повинен припинити ламати комедію, цю манірність, мовляв у нас усе об’єктивно… та чи ми не знаємо, який рівень корупції, які хабарі у судах, як призначаються прокурори? Не треба думати, що навколо дурні. Янукович сам же себе загнав у кут. Боротьба із Тимошенко та повний провал економічної політики призвели до шаленого падіння його рейтингу. Ми фактично спостерігаємо повний крах політичної сили – Партії регіонів – на чолі із її лідерами Януковичем та Азаровим. Чим більше президент боротиметься із Тимошенко, тим суттєвішою буде його поразка. Не вона програє, а він. 

А є ж і ще один момент – “історія Тимошенко” уже прийнята до розгляду в Європейському суді з прав людини. Зрозуміло, яке там буде рішення – вона не винна і її треба випускати. А це ж ганьба для Януковича на цілий світ. Зрозуміло, зараз Тимошенко подадуть на Нобелівську премію миру. Її прізвище набере обертів на цілий світ і вийде “добра Тимошенко, поганий Янукович”. Янукович як політик сам собі підписує смертний вирок.

– А чи зможуть, на Вашу думку, опозиціонери піти на вибори єдиним фронтом?

– Ні. Це навіть технічно зробити не можливо. Багато амбіцій, надто різні фінансово-корпоративні сили стоять за партіями. Тай не вистачить місця для всіх, хто хоче іти. Єдиного списку не буде – це однозначно. Буде шалена боротьба. На мажоритарних округах пройдуть нові люди – потужні менеджери, які мають гроші, які самостійно вестимуть кампанії, а тому їм і не потрібні оці списки, загальні заклики.

– Ви думаєте, наступний парламент буде опозиційним до президента?

– Певен у цьому. Там будуть багато хаотичних рухів, груп, які не будуть підпорядковані правлячій сім’ї.

– Які головні сьогодні фактори перемоги осіб, які йдуть на мажоритарні округи?

– Передусім – команда. Обов’язково треба розставити своїх людей на всіх дільницях, членів дільниць, спостерігачів. І потрібно просто стати близьким до людей, аби вони довіряли. Модель біг-бордів, відполірованих облич, ця глянцева маніпуляція тепер викликає шалену відразу. Від цього слід відмовлятися. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5283 / 1.57MB / SQL:{query_count}