Мода на партнерські пологи

“Пошта” розповідає, як правильно батькам підготуватися до народження маляти і на що варто звернути особливу увагу 

“Пошта” розповідає, як правильно батькам підготуватися до народження маляти і на що варто звернути особливу увагу

Перед пологами, а особливо першими, жінку супроводжують страхи і занепокоєння. Тому справжньою допомогою для неї буде підтримка близької людини. Сьогодні вже не є новиною партнерські пологи, коли у найбільш відповідальний момент поруч із породіллею перебуває мама чи подруга. Та найчастіше цей складний і водночас радісний момент жінка бажає розділити зі своєю половинкою – чоловіком. 

Підготовка до зачаття

Досвід очікування дитини унікальний як для мами, так і для тата. Тому до появи нового життя слід готуватися заздалегідь. 

“Медики впевнені, що підготовку до пологів потрібно розпочинати ще до зачаття дитини. Передусім вести здоровий спосіб життя, повноцінно харчуватися: вживати овочі та фрукти, кисломолочні продукти. Також потрібно відмовитися від різноманітних стимулювальних препаратів, і це стосується не лише медпрепаратів, алкоголю чи, не приведи Господи, наркотиків, а й зловживання кофеїном, що міститься у каві, чаю, газованих напоях. Відмовитися потрібно і від куріння, зокрема пасивного, тривалого перегляду телевізора, максимально уникати контакту із шкідливими впливами як на роботі, так і в побуті. Причому ці рекомендації стосуються не тільки жінки, але й чоловіка”, – розповіла завідувач міського медичного центру “Погляд у майбутнє” (“Клініка дружня до молоді”) Галина Федоренко. За її словами, варто ще до зачаття дитини ретельно перевірити своє здоров’я, пройти лікування, якщо потрібно. Адже під час вагітності набагато важче лікуватися від недуг.  

ДО ТЕМИ

*****

У давнину селянки народжували, сидячи на руках у чоловіка. Він допомагав дружині тужитися, тримаючи за плечі. Чоловік повинен був стогнати разом із жінкою, а то й замість неї, кричати на весь голос. Бувало, чоловік “народжував” куди голосніше і виразніше від головної героїні події. Цікаво, що, увійшовши в роль, чоловіки і  справді починали відчувати спазми і болі, від чого дружині ставало легше. 

*****

 Крім того, в багатьох країнах, замість чоловіка, лікарі дозволяють брати участь у пологах людині, якій жінка довіряє, – матері, близькій подрузі. 

*****

А в Канаді на сьомому-восьмому місяці вагітності родина, очікуючи поповнення, запрошує родичів і друзів на “бебі-шауер”, коли майбутні батьки, сяючи від радості, приймають привітання та подарунки.  

Підтримка передусім 

Безпосередня підготовка до пологів, переконана лікар, має розпочатися з того моменту, щойно жінка дізнається про вагітність. Що частіше чоловік із дружиною ділитимуться думками, радощами та емоціями, то краще минуть для них дев’ять місяців очікування дитини. І навіть якщо чоловік не бажає бути присутнім під час народження дитини, він має повністю підтримувати дружину протягом усього періоду виношування маляти. 

“Готовність майбутнього батька прислухатися і піти назустріч бажанням дружини створює сприятливу атмосферу в сім’ї. Проводьте час разом під час прогулянок, прослуховування музики (чи то у живому виконанні, чи в записі), спільно відвідуйте виставки чи театр, читайте книги. Навіть якщо чоловік дуже завантажений на роботі, він для добра дружини та дитини може переглянути свій розпорядок дня, – каже Галина Федоренко. – Щоденне спілкування дасть можливість обговорити, як зміниться подальше життя, поговорити про батьківство. У цей період майбутні мами дуже чутливі та вразливі до навколишнього світу, вони гостро реагують навіть на незначні дрібнички, і тому ще більше потребують ніжності, ласки та підтримки. І одним з головних завдань чоловіка є заспокоїти та вберегти дружину від зайвих стресів”.

Окрім психологічної підтримки, чоловік може і фізично допомагати дружині. Пренатальні психологи (які допомагають батькам, які очікують народження дитини) стверджують, що ще під час вагітності малятко відчуває зміни настрою мами, відчуває стосунки батьків між собою, і це створює певний клімат для зростання дитини в утробі матері та майбутнього малечі. 

Разом на УЗД

“Щоб залучити батька до розвитку дитини ще до народження, варто разом ходити на обстеження до лікарів, хай і він бачить своє дитя на моніторі апарата УЗД. Тому стверджувати, що підготовка потрібна лише безпосередньо перед пологами, не зовсім правильно. Усе потрібно робити поступово, крок за кроком”, – упевнена Галина Федоренко.

Щоб правильно підготуватися до партнерських пологів, недостатньо прочитати багато літератури. Адже часто чоловік не розуміє, як він може допомогти під час народження дитини, і просто може розгубитися. 

“У Львові при кожній жіночій консультації є школи відповідального батьківства. Там спеціально навчені фахівці крок за кроком розкажуть, як правильно підготуватися до пологів. Спочатку обговорюють особливості поводження дитини в утробі матері, періоди найбільшої вразливості до медикаментів, зовнішнього середовища. Уже після цього йде підготовка безпосередньо до процесу народжування, партнерів навчають методів знеболення пологів, релаксації, дихання, вільного вибору позицій у пологах. Також навчають, як правильно вигодовувати грудьми”, – розповіла завідувач міського медичного центру “Погляд у майбутнє”.

Пари, які проходять курси, обговорюють усі “за” та “проти” присутності партнера під час пологів. Жінка повинна усвідомлювати, що чоловік може відмовитися бути присутнім у момент народження дитини. Якщо майбутній батько категорично проти, це аж ніяк не свідчить про те, що він вас не любить чи не так ніжно ставиться до майбутнього малюка, просто він поки що не готовий побачити появу нового життя. Проте, коли чоловік поінформований і знає, як допомогти дружині, він не лякається відповідальності.

КОМЕНТАР
Олександр Супрунович молодий батько,працівник банківської сфери:
- Це дуже відповідальний момент, і хотілося, щоб усе було якнайкраще. Насамперед це величезна допомога дружині. Навіть те, що я тримав її за руку, давало дуже багато. Під час партнерських пологів я дуже хвилювався як за дружину, так і за малятко. Я повністю виконував рекомендації лікарів, був поруч із дружиною. Рекомендую усім чоловікам усе-таки бути присутніми під час народження вашої дитини (якщо дружина, звісно, не проти), адже це просто неймовірні відчуття.

Допомогти дружині

Коли в жінки починаються перейми, майбутній батько чітко повинен знати, де лежать усі документи, як найшвидше проїхати до пологового будинку. Під час пологів він може допомогти з ліками. Та чи не найголовнішим у цьому випаду є емоційний контакт з дружиною. Його присутність зменшує ускладнення при пологах, він може не тільки психологічно підтримати та заспокоїти дружину, але й допомогти їй змінити положення тіла, підтримувати її при вільному ходінні, тримати за руку, протирати обличчя, подавати воду між переймами чи підтримувати, коли вона приймає заспокійливий душ чи ванну. 

“Вагітна жінка сконцентрована тільки на собі і не одразу реагує на рекомендації лікаря. Натомість, якщо їх чітко повторюватиме чоловік, вона їх виконуватиме. Нещодавно одна пацієнтка розповіла, що під час пологів на підсвідомому рівні слухала тільки настанови чоловіка, який повторював усе за лікарем. Дуже важливо, щоб породілля не відчувала страху від невідомого приміщення лікарні, присутності незнайомих людей, адже страх породжує спазми та біль. Коли ж поруч є близька людина – він відступає”, – розповіла Галина Федоренко. 

За її словами, відтоді, як партнерські пологи стали популярними, скоротилася їх тривалість, поменшало  ускладнень, у жінок суттєво стишуються больові відчуття. Та й бути присутнім при народженні своєї дитини – чи не найурочистіший момент у житті подружжя. 

Під час пологів чоловік може повністю проявити свою витримку та силу духу, створити умови комфортного та незабутнього спільного народжування, відчути радість та втому дружини, побачити перші хвилини життя дитини, вперше взяти її на руки. За словами лікаря, чоловік упевненіше почувається в ролі батька, якщо він був присутній на пологах.  

 

Функції чоловіка під час пологів:

• Слід докласти максимум зусиль, щоб для дружини не стало стресом поступлення у пологовий будинок. Насамперед потрібно подбати про документи, транспорт та гроші.

• Пам’ятайте, в цей період настрій жінки може часто мінятися (то хочу їсти, то спати, то буду народжувати, то ні). Спробуйте догодити їй, хоч це буде нелегко.

• Допомагайте виконувати вправи, які освоїли на заняттях, слухайте разом заспокійливу музику.

• Робіть знеболювальний масаж. Найпростіша розминка допоможе розслабитися вашій дружині. Варто пам’ятати, що під час пологів торкання до певних ділянок тіла розслабляє, а до інших – навпаки, напружує. Дозвольте дружині допомогти вам знайти правильні ділянки.

• Не забувайте про емоційну підтримку.

• Налагоджуйте контакт із медперсоналом.

• Максимально обмежте дружину від зайвої уваги людей, які не беруть участі у пологах.

• Вимірюйте частоту переймів. Якщо від початку одних переймів до початку наступних минає менш як 10 хвилин, проводьте вимірювання частіше.

• Якщо вам запропонують узяти дитину на руки відразу ж після народження або через хвилину після перерізання пуповини, не панікуйте. І те, й інше – не складно, і зробите ви це за інструкцією лікаря або акушерки.  

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4054 / 1.66MB / SQL:{query_count}