П’єте і кермуєте? Готуйте сім тисяч!

Для нетверезих водіїв парламентарі ще більше посилять покарання. Та чи стане менше аварій, не відомо 

Для нетверезих водіїв парламентарі ще більше посилять покарання. Та чи стане менше аварій, не відомо 

Українським незаконо­слухняним шоферам готують “подарунок” – збільшення у кілька разів штрафів за порушення Правил дорожнього руху. Зокрема, парламентарі ухвалили у першому читанні законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння”. “За” проголосували 259 із 285 нардепів, зареєстрованих у залі. 

Отож, якщо законопроект приймуть у цілому, їзда “під градусом” обійдеться водіям у кругленьку суму – 

6800-7650 грн, а водійських прав позбавлятимуть на чотири роки. А якщо порушника повторно спіймають за кермом у нетверезому стані, його зможуть посадити на півроку за ґрати.

ДОВІДКА

Керування  транспортними    засобами    особами    в     стані алко­гольного,  наркотичного  чи  іншого  сп’яніння або під впливом лікарських препаратів,  що знижують їх увагу та швидкість реакції – рішення за такими справами ухвалюють винятково суди. При затриманні за таке  правопорушення автомобіль доставляють на арештмайданчик, посвідчення водія вилучають та складають адмінпротокол за статтею 130 КуПАП. 

Отож, згідно із законопроектом (мова про зміни до ст. 130 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення), це звучить так: “Керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані, тягнуть за собою накладення штрафу від 400 до 450 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до чотирьох років”.

Нагадаємо, що зараз за кермування авто напідпитку українцям загрожує штраф на суму 2550-3400 грн, або позбавлення права керування транспортними засобами на термін від одного до двох років, або 40-50 годин громадських  робіт, або адмінарешт від 7-10 днів. Нині повторне протягом року вчинення такого порушення тягне за  собою  позбавлення   права   керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років із оплатним вилученням транспортного  засобу  чи  без  такого,  або  громадські роботи  на термін від  50 до  60  годин,  або адміністративний арешт на термін від 10 до 15 діб.

ДО ТЕМИ

На Львівщині інспектори УДАІ  області зафіксували 168 розшукових ДТП, коли водії втікали з місця аварії. Правоохоронці  припускають, що частина з них, можливо, були п’яними.  

“На Львівщині за десять місяців затримано майже сім тисяч водіїв, які керували автомобілями напідпитку, – зазначає “Пошті” Світлана Добровольська, керівник прес-служби УДАІ у Львівській області. – Зокрема, нас турбує те, що в регіоні на 10% побільшало аварій за участі нетверезих шоферів. Особливо турбує, що помолодшав вік водіїв, які сідають за кермо напідпитку. Що й казати, ще навіть навиків водіння не мають, а “герої” – випили і їдуть!” 

Особливо яскравими, звісно, з негативного боку, є два випадки, які сталися у липні цього року. “Отож, у Городку Львівської обл. 17-річний водій автомобіля “Рено Трафік” не вибрав безпечної швидкості руху, не впорався з керуванням та з’їхав із проїжджої частини дороги у кювет, де машина перекинулася. Внаслідок цієї ДТП один пасажир автомобіля, 18-річний житель Городка, від отриманих травм загинув на місці аварії. Крім того, були травмовані четверо пасажирів, а саме 17-річна, 18-річна та 19-річна жительки Городка, а також 18-річний житель села Черлянське передмістя Городоцького району. “Варто наголосити, що у водія автомобіля “Рено Трафік” було взято кров на етанол та встановлено, що рівень алкоголю у його крові становив 2,0 проміле. Від надання медичної допомоги хлопець відмовився. Також було  з’ясовано, що машину 17-річний хлопець узяв без дозволу батьків”, – розповідають у прес-службі УДАІ області. 

А ось в іншому випадку таке свавілля неповнолітнього, який без дозволу батьків взявся за керування авто, на щастя, не призвело до ДТП. Зокрема, під час нагляду за дорожнім рухом на вул. Княгині Ольги інспектори дорожньо-патрульної служби відділу ДАІ Львова зупиняли за порушення правил дорожнього руху автомобіль “Ауді”. Однак, помітивши даішників, водій-порушник збільшив швидкість та почав утікати. Але за лічені секунди авто таки зупинили. Інспектори ДАІ встановили, що за кермом машини перебував 17-річний львів’янин з ознаками алкогольного сп’яніння. Жодних документів при собі хлопець не мав. Разом із водієм у салоні були 15-річний, 16-річний і двоє 17-річних жителів Львова. Водія автомобіля було скеровано на експертизу, яка встановила, що він їздив, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння.

Інспектори ДАІ м. Львова від початку року склали 1586 протоколів, коли шофери кермували, перебуваючи напідпитку. Про це “Пошті” повідомила керівник прес-центру ДАІ м. Львова Людмила Ліб. “На жаль, у місті Лева ще чимало водіїв дозволяють собі сідати за кермо, будучи  п’яними, чомусь забуваючи, що це вкрай небезпечно і для них, і для пасажирів, – зазначає співрозмовниця. – Так, 14 листопада, о 23 год. 30 хв., у Львові на вул. Опришківській водій іномарки, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, не вибрав безпечну швидкість руху, втратив контроль над керуванням автомобілем, унаслідок чого виїхав за межі проїзної частини та здійснив наїзд на бетонну опору шляхопроводу. Попередні причини аварії – порушення правил безпечної швидкості руху”. Пасажир цієї автівки отримав множинні колото-різані рани чола. До речі, він також перебував у стані алкогольного сп’яніння.

Принагідно керівник прес-центру ДАІ м. Львова наголошує: якщо особа двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за згадане порушення, то такого водія  можна позбавити  права  керування транспортними  засобами  на  строк до десяти  років  із  оплатним вилученням транспортного засобу. 

До речі, нині, 17 листопада, минає три роки, як в Україні діють жорсткіші штрафи за порушення Правил дорожнього руху (ПДР). Поза тим, на жаль,  резонансних ДТП із людськими жертвами, винуватцями яких є п’яні “мажори”, бізнесмени чи навіть представники влади, які будь-якою ціною намагаються уникнути покарання, аж ніяк не поменшало. Чи стане менше  аварій через ще більші штрафи, наразі не відомо. Але цього б, звісно, хотілося! Адже та катастрофічна ситуація, яка нині є на вітчизняних дорогах, добряче лякає законослухняного українця

КОМЕНТАРІ

Михайло Курочка,заступник начальника ГУ МВСУу Львівській області:

Андрій Карпінець, начальник УДАІ у Львівській області:

- Звісно, цілком позитивно ставлюся до ще жорсткіших штрафів. Я за те, щоб була максимально посилена відповідальність за кермування напідпитку. Адже не секрет, що є чимало аварій, зокрема резонансних, тому, що шофер був п'яний. Казав, кажу і казатиму: випив - викликай таксі, а не сідай за кермо, бо так і до аварії рукою подати, себе і людей можна покалічити. На жаль, є чимало водіїв, які п'ють без міри, а потім ще й сідають за кермо! Нетверезий водій - не що інше як злочинець. Наче на Львівщині всі віруючі, але п'ють горілку і кермують. Я за безкомпромісну жорсткість!  - Звичайно, я позитивно ставлюся до того, що в Україні будуть збільшені штрафи за порушення Правил дорожнього руху, зокрема за керування напідпитку. Безперечно, що більші суми "битимуть" водіїв по сімейному бюджету, і вони замисляться, чи варто пити, а потім сідати за кермо! Особисто я за жорстку відповідальність! Так, у наших сусідів-поляків за кермування напідпитку шоферів позбавляють волі. Водії мають розуміти: дорога - це зона підвищеної небезпеки, і помилок вона не пробачає.  Нині проблема №1 - свідомість водіїв та їх легковажність, бо вживають алкоголь чи наркотики, а потім сідають за кермо. 

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4476 / 1.65MB / SQL:{query_count}