Береженого Бог береже!

За кількістю жертв унаслідок ДТП Україна посідає п’яте місце в Європі

За кількістю жертв унаслідок ДТП Україна посідає п’яте місце в Європі

Учора, 14 листопада, в Україні стартував Тиждень безпеки дорожнього руху, який триватиме до 20 листопада, себто дня, коли світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод.

На жаль, Україна за кількістю жертв унаслідок ДТП посідає п’яте місце в Європі. Дорожньо-транспортний травматизм є одним із основних факторів смертності серед чоловіків працездатного віку. Кожна десята ДТП відбувається за участі дитини. Лише на Львівщині впродовж 10 місяців 2011-го загинуло 13 дітей, а 233 – отримали травми, дві треті таких аварій – на совісті дорослих. Про це “Пошті” повідомила керівник прес-служби УДАІ у Львівській області Світлана Добровольська. 

ДО ТЕМИ

У неділю, 20 листопада, світ відзначатиме Міжнародний день пам’яті жертв ДТП. Цього дня у всіх країнах світу водії транспортних засобів їздитимуть із увімкненим світлом фар, демонструючи  свою шану і пам’ять про загиблих.  

“Загалом Тиждень безпеки дорожнього руху є своєрідною спробою донесення до суспільства якнайповнішої і правдивої інформації про критичну ситуацію на українських автошляхах. Це сім днів масштабних та інформативних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та усвідомлення українським суспільством найгостріших проблем безпеки дорожнього руху, – каже Світлана Добровольська. – Хоча в Україні цьогоріч кількість автопригод із постраждалими зменшилася на 6,5 %, 

загиблих осіб – на 4,3 %, травмованих учасників дорожнього руху – на 6,3 %, надалі стан аварійності залишається проблемним. Так, на Львівщині протягом десяти місяців цього року сталося 1 379 ДТП, у яких загинула 191 особа, а 1 754 – отримали травми”.  

ДОВІДКА

Дорожні аварії у всьому світі, за даними ООН, є другою причиною смертності серед молодих людей у віці 5-29 років і третьою причиною смертності людей у віці 30-44 років. Так, в автопригодах щорічно гине приблизно 1,2 мільйони осіб, ще 50 мільйонів людей отримують травми або стають інвалідами. 

 

Як кажуть інспектори ДАІ, найбільше людей гине під час зіткнення транспортних засобів (30%) та наїзді на пішохода (майже 34%). Загалом основними причинами автопригод нині є: перевищення безпечної швидкості руху, порушення правил маневрування та керування  авто у нетверезому стані. 

Поза тим, попри посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння, цьогоріч в Україні зафіксовано збільшення на 31,6% кількості автопригод, скоєних нетверезими водіями. Так, на Львівщині впродовж десяти місяців сталася 61 ДТП, яку скоїли п’яні водії.

Залишаються серйозною проблемою й аварії з тяжкими наслідками. Так, за 10 місяців у нашій області сталося 20  автопригод, у яких загинуло 17 та травмовано 101 особу. Ба більше, продовжують викликати значний громадський резонанс й автобусні аварії. Зокрема, цьогоріч на Львівщині з вини водіїв автобусів скоєно 35 ДТП, під час яких одна людина загинула, а 74 – травмовано.

“Якщо людина перебуває у якості  водія за кермом чи у якості пішохода, то завжди повинна бути уважною та обережною, дотримуватись Правил дорожнього руху. Слід усім пам’ятати, що від кожного з нас першочергово залежить життя та здоров’я!”, – акцентує Світлана Добровольська.  


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4708 / 1.57MB / SQL:{query_count}