Обережні покупці мережі

Із 90% відвідувачів інтернет-магазинів менше третини вирішують стати покупцем

Із 90% відвідувачів інтернет-магазинів менше третини вирішують стати покупцем

Українці часто відвідують інтернет-магазини, однак рідко виходять звідти із замовленнями. Проведене компанією “Яндекс” дослідження показує: відві­ду­вання та пошук онлайн-крамниць щоразу зростають. При цьому майже 90% відві­дувачів віртуальних магазинів вивчають сторінки про доставку, кожен п’ятий з’ясовує контакти, проте у підсумку від 20 до 70% покупців (залежно від магазину) не доходять до оформлення товару.

За два останні роки кількість запитів зі словами “купити в інтернет-магазині” суттєво виросла. Якщо восени 2009 року з усіх запитів, зроблених зі Львова, пошук магазинів сягав лише 5%, то вже минулого літа він зріс до однієї п’ятої. 

Одесити, які в жовтні 2009 року кожен п’ятий запит присвячували магазинам, у серпні 2011-го приділяли інтернет-крамницям уже майже кожен другий пошук. Подібні результати показують і столичні користувачі: із близько 26% у жовтні 2009-го до понад 50% у серпні 2011 р. 

Аналогічні цифри московських інтернетників становлять 25% та 60% відповідно. Загалом же лише 8,5% українських користувачів інтернету купують що-небудь через мережу. І це один із найнижчих показників серед сусідів (ті ж таки росіяни, до прикладу, мають 20%).

Отже, українці частенько відвідують мережеві магазини, однак рідко в них затоварюються. Основним фактором, що впливає на вибір магазину, є не ціна товару, а надійність крамниці та відгуки про неї. Ціна, які і спосіб та терміни доставки, йде слідом за цим. І вже насамкінець користувачі зважають на розташування крамниці та новизну товарів. “Яндекс” наводить цікавий факт: навіть жителі столиці, де, звичайно, інтернет-магазинів найбільше, у 16% випадків замовляють товари з інших міст (аналогічний показник по регіонах становить 80%).

Минулого року, за даними “TNS Україна”, за допомогою інтернету найбільш частими придбаннями були мобільні телефони, смартфони та комп’ютери. Рідше через інтернет купували одяг та взуття, побутову техніку, фото- та відеоапаратуру, а також книжки.

Цікаво ще й те, що за замовлені через інтернет товари користувачі воліють розраховуватись готівкою. Електронні гроші та картки найчастіше йдуть у хід, коли слід оплатити книги (майже третина куплених книг оплачується таким способом) або техніку (п’ята частина комп’ютерів, мобільних, фотоапаратів теж здійснюється електронними грошима). 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4373 / 1.55MB / SQL:{query_count}