Українці часто відвідують інтернет-магазини, однак рідко виходять звідти із замовленнями. Проведене компанією “Яндекс” дослідження показує: відвідування та пошук онлайн-крамниць щоразу зростають. При цьому майже 90% відвідувачів віртуальних магазинів вивчають сторінки про доставку, кожен п’ятий з’ясовує контакти, проте у підсумку від 20 до 70% покупців (залежно від магазину) не доходять до оформлення товару.
За два останні роки кількість запитів зі словами “купити в інтернет-магазині” суттєво виросла. Якщо восени 2009 року з усіх запитів, зроблених зі Львова, пошук магазинів сягав лише 5%, то вже минулого літа він зріс до однієї п’ятої.
Одесити, які в жовтні 2009 року кожен п’ятий запит присвячували магазинам, у серпні 2011-го приділяли інтернет-крамницям уже майже кожен другий пошук. Подібні результати показують і столичні користувачі: із близько 26% у жовтні 2009-го до понад 50% у серпні 2011 р.
Аналогічні цифри московських інтернетників становлять 25% та 60% відповідно. Загалом же лише 8,5% українських користувачів інтернету купують що-небудь через мережу. І це один із найнижчих показників серед сусідів (ті ж таки росіяни, до прикладу, мають 20%).
Отже, українці частенько відвідують мережеві магазини, однак рідко в них затоварюються. Основним фактором, що впливає на вибір магазину, є не ціна товару, а надійність крамниці та відгуки про неї. Ціна, які і спосіб та терміни доставки, йде слідом за цим. І вже насамкінець користувачі зважають на розташування крамниці та новизну товарів. “Яндекс” наводить цікавий факт: навіть жителі столиці, де, звичайно, інтернет-магазинів найбільше, у 16% випадків замовляють товари з інших міст (аналогічний показник по регіонах становить 80%).
Минулого року, за даними “TNS Україна”, за допомогою інтернету найбільш частими придбаннями були мобільні телефони, смартфони та комп’ютери. Рідше через інтернет купували одяг та взуття, побутову техніку, фото- та відеоапаратуру, а також книжки.
Цікаво ще й те, що за замовлені через інтернет товари користувачі воліють розраховуватись готівкою. Електронні гроші та картки найчастіше йдуть у хід, коли слід оплатити книги (майже третина куплених книг оплачується таким способом) або техніку (п’ята частина комп’ютерів, мобільних, фотоапаратів теж здійснюється електронними грошима).