На заході країни зросло відчуття загрози збільшення безробіття, свавілля влади, деградації населення та екологічних катастроф
Соціологічна група “Рейтинг” оприлюднила своє дослідження рейтингу загроз. Отже, згідно з його результатами, п’ятірку найбільших загроз для країни формують: економічний занепад (назвали 53% респондентів), збільшення безробіття (47%), знецінення гривні (23%), свавілля влади (23%) та деградація населення (18%). Далі у рейтингу загроз: погіршення медобслуговування (15%), зростання злочинності (13%), екологічні катастрофи (13%), масова міграція українців за кордон (11%), розкол країни (9%), демографічна криза (9%), можлива втрата незалежності (9%), загроза громадянської війни (8%), погіршення рівня освіти (7%). Лише 2% опитаних не відчувають жодних загроз.
За рік (попереднє опитування проводилося у березні 2010 р.) серед українців дещо зменшилося відчуття загрози економічного занепаду – з 56 до 53%. Тенденція притаманна для усіх регіонів, крім Донбасу, де кількість опитаних громадян, що бояться економічного занепаду, навпаки зросла з 60 до 67%.
Також зменшилось відчуття загрози екологічних катастроф (із 15 до 13%), розколу країни (з 14 до 9%), втрати контролю над ГТС (із 8 до 6%), антиконституційного перевороту (з 8 до 5%). Натомість за рік громадяни стали більше боятися росту безробіття (з 42 до 47%), деградації населення (з 16 до 18%), масової міграції українців за кордон (із 7 до 11%), демографічної кризи (з 6 до 9%), загрози громадянської війни (з 5 до 8%), погіршення рівня освіти в країні (з 5 до 7%).
На заході країни найбільше зросло відчуття загрози росту безробіття, свавілля влади, деградації населення та екологічних катастроф. Зменшилось – знецінення гривні, розколу країни, втрати незалежності, військової загрози з боку Росії.
Дослідження проводили з 4 до 14 березня у всіх областях України. Метод дослідження – особисте інтерв’ю, вибірка 2000 респондентів, похибка не більше 2,2%.