Найбільше щасливих людей проживає в західних регіонах
У 2011 році кількість щасливих людей, які живуть в Україні, скоротилася з 65% до 63%, порівняно з минулим роком. Хоч таке зниження незначне, однак в останні шість років такого не відбувалося. Про це учора повідомила заступник генерального директора компанії “Україна сьогодні” Наталія Іщенко, коментуючи результати соціологічного дослідження КМІСу.
На думку ж гендиректора Київського міжнародного інституту соціології Володимира Паніотто, зниження рівня відчуття щастя пояснюється поствиборчим розчаруванням: рівень життя залишився незмінним.
За даними опитування, 34% респондентів вважають себе однозначно щасливими, 29,2% – швидше щасливими, ніж нещасними, 9% – швидше нещасними, а 7,9% – однозначно нещасними. Визначальним чинником того, аби відчувати себе щасливим, згідно з результатами опитування, є рівень доходів. Серед тих, хто може дозволити собі придбати все, що хоче, рівень щасливих людей становить 100%, серед тих, кому грошей не вистачає навіть на їжу – лише 40%.
Самі респонденти серед найважливіших факторів, необхідних для щасливого життя, назвали сімейні цінності (39,4%), здоров’я (32,4%), матеріальне благополуччя (21,9%), дітей та онуків (19%), особистісні цінності й самореалізацію (15,9%), роботу (9,8%), духовні потреби (10%), любов і дружбу – (6%). Цікаво також, що найбільше щасливих людей живе у західних регіонах – 74%, а найменше у центральних – 56%. На сході таких – 64%, а на півдні – 62%.