Трикутник навколо України

Поглиблення відно­син Євросоюзу зі східними партнерами відбуватиметься й далі, незважаючи на вислови “про демократичний застій в Україні”

Поглиблення відно­син Євросоюзу зі східними партнерами відбуватиметься й далі, незважаючи на вислови “про демократичний застій в Україні”. Про це у четвер заявив європейський комісар із питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле, передає “Інтерфакс-Україна”. “Деякі стверджують, що прийшов час не зосереджувати наші зусилля на Східній Європі з тим, щоб ефективно реагувати на виклики в Південній Європі. Деякі описують ситуацію в Україні як “демократичний застій”. Вони стверджують, що прогрес у  так зва­них “західних цінностях”, таких, як повага до прав людини, демократичних принципів і верховенства закону, прогнувся під вагою пострадянської спадщини корупції, кумівства та авторитаризму. Дозвольте мені внести ясність: відданість Європейського союзу поглибленню відносин з нашими партнерами на сході залишається непохитною”, – заявив політик під час форуму з глобальної безпеки.

Єврокомісар також зазначив, що Україна “зробила важливі кроки щодо свого економічного і політичного розвитку, незважаючи на нашу стурбованість у деяких важливих областях”. Цікаво, що цього ж дня віце-президент США Джозеф Байден у розмові з Президентом України порушив питання політичних переслідувань. Він, зокрема, зазначив, що США хочуть, аби в Україні було більше прямих іноземних інвестицій, тому закликають уникати будь-яких законів та дій, що можуть стати на заваді отриманню коштів.

За словами Байдена, партнерство між нашими країнами ґрунтується на спільних демократичних цінностях. “У цьому контексті віце-президент наголосив тому, що важливо уникати будь-якого вибіркового переслідування колишніх членів уряду, і щоб процес реформування виборчого законодавства був цілковито недискримінаційним – це сприятиме інтеграції України до Європи, а також залученню прямих іноземних інвестицій в Україну”, – йдеться у повідомленні американського посольства.

На цьому тлі цікавою є також нова ідея сусідської федерації. Віце-прем’єр-міністр РФ Ігор Шувалов того ж дня заявив, що Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, після чого нове утворення інтегрується до зони вільної торгівлі з ЄС. “Ми пропонуємо Україні не протиставляти ці два формати, і ми намагаємося переконувати наших колег у тому, що, приєднуючись до Митного союзу і ЄЕП, ми разом можемо за більш справедливих умов домагатися ось цієї зони вільної торгівлі, не за умов, які будуть обмежувати наш економічний розвиток, а за умов, які такому економічному розвитку будуть сприяти”, – заявив політик.

Тепер – рішення за віт­чизняними політиками: який варіант вони оберуть для себе та своєї країни. Чи відбудеться очищення реформ від політичної складової, чи економічні зміни йтимуть паралельно із з’ясуванням відносин із опонентами, чи українська влада й далі наслідуватиме сусідський шлях.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4498 / 1.55MB / SQL:{query_count}