У середу очільник Міносвіти Дмитро Табачник озвучив чергову ініціативу відомства. На думку урядовця, школи, у яких навчається менше ніж 40 дітей, слід позакривати. Про це він розповів під час відкриття міжнародної виставки “Сучасні навчальні заклади-2011”: “В Україні сьогодні налічується 606 шкіл, в яких навчається від 1 до 10 учнів. Ще у 1470 школах кількість учнів становить від 10 до 40 осіб. Це більш ніж 10% від загальної кількості шкіл. Чи є сенс зберігати їх?”
Нагадаємо, після резонансу, який спричинили наміри “оптимізувати” систему освітніх закладів у Донецьку, закривши україномовну школу, Президент звернувся до прем’єр-міністра та очільника Міносвіти із вимогою надавати інформацію щодо закриття шкіл. Чи є слова Табачника саме таким інформуванням Віктора Федоровича, незрозуміло. Однак, коли Янукович казав, що “робиться наголос, що школи закриваються здебільшого з українською мовою навчання…”, то він очікував відповіді або обґрунтування щодо подальших ініціатив.
Цікаво, що інший відповідач у питанні – Азаров – через день після виступу Табачника уточнив підстави для закриття шкіл. “У кожному випадку, коли, безумовно, доцільно закрити школу через недостатню кількість учнів та неможливість забезпечити якісний навчальний процес, міністр особисто буде відповідати, щоб у дітей був шкільний автобус, а вчителі працевлаштовані. Без цього я забороняю закривати школу”, – цитує прес-служба Кабміну слова Миколи Азарова.
За інформацією, яку наприкінці лютого оприлюднив Державний комітет статистики, в Україні навчається 4 мільйони 300 тисяч школярів. Згідно з даними Держкомстату, за двадцять років незалежності кількість загальноосвітніх навчальних закладів зменшилася на 1500 одиниць. Станом на лютий 2011 року в Україні є 20 тисяч 300 шкіл, в яких викладає близько 515 тисяч учителів.