Обираємо надійний замок

Як захистити домівку від квартирних злодіїв

Як захистити домівку від квартирних злодіїв

Англійське прислів’я стверджує: “Мій дім – моя фортеця”. Справді, кожен із нас намагається зробити своє помешкання безпечним. І дуже прикро, коли до оселі вривається хтось без запрошення. Мова про квартирних злодіїв. Звичайно, ми намагаємося цьому запобігти, встановивши надійні двері.  Однак без надійного замка навіть найкращі двері не стануть перешкодою для зловмисника. Ми погоджуємось, що добрі двері обійдуться недешево, але не завжди готові викласти кругленьку суму за хороший замок.

Як наголошує “Пошті” консультант одного зі спеціалізованих магазинів Львова Михайло Романчук, краще один раз купити і бути спокійним, аніж зекономити на найбільш вразливому. Безумовно, замок має бути якісним, захищеним від вибивання, висвердлювання та інших злодійських прийомів різними додатковими пристосуваннями. Сьогодні на ринку найпопулярнішими є замки двох типів – сувальдні та циліндрові.

Сувальдні замки, або замки Шубба 

Це один із найнадійніших типів замків. Надійність замка визначається кількістю сувальд (сувальда – деталь, що замикає засув). Як­що таких буде шість або вісім, то замок невразливий для відмичок. Суттєвий недолік замка Шубба – товщина. Хороший замок із великою кількістю сувальд досить товстий і може не влізти у більшість дверей.

Деяку незручність створює і ключ: він великого розміру, його незручно носити в кишені, на борідці ключа є прорізи різної глибини, які рвуть кишені, тому його потрібно носити у ключниці – спеціальному чохлі.

Циліндрові замки 

 Вони складаються з врізного замка і вмонтованого в нього циліндра – “личинки”. У таких замках не менше шести сувальд, тому вони стійкі до добору відмичок. Встановлювати такий замок потрібно у просвердлений у дверях отвір. Фахівець звертає увагу, що при цьому “личинка” має бути закрита сталевим аркушем або принаймні не виступати більше ніж на 2-3 мм від поверхні полотна дверей, щоб її було неможливо зачепити й вивернути. Аби запобігти вибиванню личинки всередину, використовують спеціальні накладки зі зворотного боку дверей. А для запобігання висвердлюванню личинка виготовляється з особливо міцного матеріалу. Така личинка обійдеться у 750 грн і більше.

Замки  з перекодуванням

Буває, доводиться змінювати замок, якщо, наприклад, загубився ключ чи виникли якісь підозри. Це не стосується сучасних замків таких, наприклад, марок, як Cisa або Mottura, які оснащені системою перекодування. Однак треба врахувати, що за таку систему доводиться чимало доплатити – гривень 200, а то й більше.

Купуючи такий замок, покупець отримує додатковий комплект ключів, код яких відрізняється від коду першого комплекту, а також спеціальний інструмент для перекодування – так званий L-key. Зовні L-key схожий на звичайну відмичку. З його допомогою обнульовується код замка, після чого вже новим ключем можна задати код для замка. Тепер двері будуть відмикатися іншим комплектом ключів. У випадку із циліндровими замками “перекодування” полягає в заміні “личинки” з відповідним комплектів ключів.

Врізний чи накладний

Врізні замки встановлюють безпосередньо в полотно дверей. Це найпоширеніший варіант для вхідних дверей. Окрім трудомісткого встановлення врізного замка, недоліком є ослаблення механічної міцності дверей у місці розташування замка. Під час вибору врізного замка варто враховувати, по-перше, ширину лицьової планки замка стосовно ширини самих дверей, а по-друге, глибину корпусу замка.

Накладні замки добре надаються для додаткового захисту, їх можна  використовувати в парі зі замками Шубба. Надійно закріпити накладний замок у металевих дверях важко. Для цього потрібно, щоб у дверях стояли спеціальні кріпильні втулки для гвинтів, не в кожних дверях такі є. Непогано, щоб на такому замку була клинова засувка з ланцюжком.

Як розповідає Михайло Романчик, нині на ринку досить багато хороших замків, але і багато неякісної продукції, з якою спритний злодій може впоратися за 5-7 секунд, тому треба купувати замок відомої марки у надійному місці. На думку консультанта, вітчизняні виробники, на жаль, ще не можуть конкурувати з визнаними світовими марками.

Із представлених на ринку співрозмовник рекомендує замки марок Cisa (Італія) – один із визнаних світових лідерів із виробництва замків; EVVA (Австрія) – неперевершена якість продукції, до того ж фірма має кілька власних унікальних розробок, яким немає аналогів у світі; Gerda (Англія) – хороша якість продукції, великий асортимент; Kale (Туреччина) – оптимальний вибір із огляду на ціну/якість; Mottura (Італія) – щось середнє між “Ґердою” і “Кале”, однак великий асортимент й доступна ціна робить її одною з найпопулярніших. Коштує такий замок понад 500 грн. Замки ж, які коштують менше ніж 350 грн, фахівець радить не купувати, вони можуть бути оздобою дверей, не більше.
Важливі деталі

На думку Михайла Романчука, не зайвим буде звернути увагу на кількість ригелів у замку. Їх має бути не менше чотирьох, а товщина (радіус) і виліт не менш 20 мм. Матеріал, з якого виготовлений ригель, має бути міцним, тому слід прочитати в паспорті, з якого металу виготовлені ригелі.

Спеціаліст розповідає, що замки можуть бути дво- або трисекційними (в одному замку стоять два циліндри, під різні ключі, тобто отвір – один, а ключів – два або й три). Зазвичай у такому замку половина ригелів відкривається одним циліндром, решта – іншим. Є замки, де одна секція відмикає іншу. Наприклад, циліндровий замок, який відчиняє не двері, а кришку замкової шпари другого замка. Він може бути, як і перший, циліндровим або сувальдним.

Також необхідно звернути увагу на наявність/відсутність підшипника, встановленого під кріплення для ручки. Його наявність забезпечить плавний хід ручки й додасть довговічності механізму.

Ще один важливий момент – ключі захищені від копіювання. Не в кожній майстерні візьмуться за виготовлення дубліката навіть за наявності пас-карти (спеціальна пластикова карта, схожа на кредитку, в яку під час купівлі вносять інформацію про власника замка та заводські дані про замок і ключі). Купуючи такий замок, варто поцікавитися у продавця, в якій майстерні можна зробити дублікат.

Також слід вимагати у продавця всі сертифікати відповідності та довідатися про умови гарантійного обслуговування й сервісу.

“Навіть якщо поставити надійний замок, часто буває так, що слабину зловмисник знаходить там, де були допущені помилки у встановленні дверей. Тому не варто заощаджувати на монтажі дверей, інакше всі сподівання на міцні двері й надійний замок себе не виправдають”, – наголошує Михайло Романчук.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4061 / 1.61MB / SQL:{query_count}