Наприкінці зими в овочах та фруктах дедалі менше поживних речовин, і саме тоді так хочеться чогось справжнього, смачного, особливого. Один із варіантів – сухофрукти, які зберігають поживні речовини тривалий час. Найпопулярнішою серед них, безперечно, є курага.
На відміну від свіжих абрикосів, вона не може похвалитися високим вмістом вітамінів, це зумовлено особливостями її приготування. Проте в ній багато мінеральних речовин – калію, магнію, кальцію, заліза, йоду, фосфору. Чимало в ній і органічних кислот та пектинів. Солодкою ж курага є завдяки високому вмісту природних цукрів – глюкози, сахарози і фруктози – їх сумарна частка може сягати 80%.
Дієтичні властивості кураги зумовлені насамперед переважанням солей калію над солями натрію, а високий вміст магнію дозволяє рекомендувати її при гіпертонічній хворобі та деяких формах недокрів’я. Курага корисна і при ожирінні та цукровому діабеті, проблемах із зором, захворюваннях щитовидної залози і серцево-судинної системи. Її призначають дітям при гіповітамінозі, а дорослим як сечогінний та загальнозміцнювальний засіб.
Курага покращує стан шкіри та волосся, а завдяки високому вмісту клітковини і пектинів сприяє очищенню кишківника і виведенню з організму холестерину, солей важких металів та радіонуклідів. Курага корисна дітям та вагітним, а людям похилого віку вона дає калій, який зміцнює стінки судин та серцевий м’яз. Кислі сорти кураги, крім усього іншого, також ефективні при мігрені та застуді.
Однак курагу не варто вживати тим, у кого знижений тиск. Але і здоровим людям не варто вживати її у великій кількості, це може призвести до розладу шлунка. В день корисно з’їдати п’ять штук кураги і не з основними стравами, а як перекус, тоді мікроелементи краще засвоюються. Перед вживанням курагу краще потримати 10 хвилин у теплій воді, щоб змити з неї липкий бруд.
Найкраща курага – велика, чиста, середньої жорсткості і пружності. Хоч як гарно виглядає яскравий насичений оранжевий колір, треба пам’ятати, що найчастіше це наслідок застосування спеціальних хімікатів для надання товарного вигляду, тому від таких сухофруктів краще відмовитися, а вибрати непоказні з вигляду, блякло-червонуваті плоди, які, найімовірніше, не були оброблені ангідридом.