Чому не все золото блищить

Як доглядати за ювелірними виробами в домашніх умовах

Як доглядати за ювелірними виробами в домашніх умовах

Традиція прикрашати себе ювелірними виробами сягає глибокої давнини. З ними ми почуваємося впевненіше. А як притягують нас вітрини з коштовностями! Напевне, є в них якась магічна сила. Кількість прикрас, які одночасно одягає жінка, залежить і від культурних традицій, в яких вона росла і виховувалася, і від рівня матеріального достатку, і від власного смаку.

Та коли у вас золотих прикрас небагато, хочеться, аби вони виглядали бездоганно і тішили вас та навколишніх. І хоч ювелірні вироби відрізняються стійкістю до впливів довкілля, вони вимагають відповідного догляду. Володимир Жуковський, працівник однієї з львівських ювелір­них майстерень, розповів “Пошті”, як доглядати за ювелірними виробами в домашніх умовах.

Краса вимагає догляду

“Ювелірні сплави дорогоцінних металів (особливо сплави високої проби золота і срібла) досить м’які, тому легко втрачають блиск і полірування. Їх можна пошкодити, якщо випадково піддати впливові хімікатів і хімічних реактивів, зокрема, на них з’являються плями при контакті з ртуттю, сіркою, йодом і препаратами, які містять хлор, – каже ювелір. – Тому, коли виконуєте господарські роботи, при контакті з хімікатами, персні, браслети та інші ювелірні вироби варто знімати”.

Особливо дбайливо, наголошує Володимир Жуковський, потрібно поводитися з позолоченими виробами. Рекомендується також знімати прикраси перед тим, як наносите косметичні та парфумерні засоби, і вдягати не раніше ніж через 10 хвилин після їх застосування.

Щоб уникнути появи на ювелірних прикрасах темних плям від контакту з вологою шкірою, потрібно, знявши їх, відразу ж протерти сухою фланеллю. Ланцюжки, кольє та браслети бажано знімати перед сном, щоб уникнути пошкодження та деформації, а вироби з коштовним камінням – перед відві­дуванням душу, сауни, басейну та інших подібних процедур.

Прикраси ж зі вставками з натурального каміння слід зберігати в окремих футлярах, щоб запобігти подряпинам. Треба також пам’ятати, що від прямого сонячного світла топази, аметисти і перли втрачають колір – вигоряють, а діаманти, смарагди, хризоліти дуже тендітні і можуть розколотися від різкого удару.

Перли потребують особливого догляду. Їх треба берегти від висихання – частіше носити, час від часу мити в теплій мильній воді, витирати м’якою тканиною. Зберігати окремо від інших ювелірних прикрас у м’якій коробочці. Одягати варто через десять хвилин після використання косметичних засобів і парфумів, аби не змінився колір перлин. Щоб зняти жирний наліт, перли треба загорнути в тонку льняну тканину, попередньо насипавши на неї чайну ложку солі, і полоскати у воді, поки сіль не розчиниться. Особливе попередження: перли розчиняються в міцному оцті. Намисто з натуральних перлів рекомендується щороку перенизувати. Перли дуже люблять тепло людського тіла – частіше надягайте їх.

Повертаємо золоту блиск

На поверхні золотих прикрас із часом утворюється тонка плівка жиру, через яку виріб тьмяніє. “Щоб очистити золото та срібло, потрібно розчинити в теплій воді трошки туалетного мила або мийного засобу і на кілька хвилин помістити прикрасу в цей розчин, щоб розм’якшити жир і бруд, що накопичилися на поверхні. Після цього зубною щіткою з м’якою щетиною обережно очистити поверхню”, – каже ювелір.

Жорсткими щітками чистити золото фахівець не рекомендує, бо на поверхні можуть залишитися подряпини. У жодному разі не використовувати під час чищення гострі предмети.

Платина – стійкий метал і вимагає меншого догляду, ніж золото та срібло, доглядають за виробами з неї так само, як і за золотом, але чистити виріб потрібно рідше.

Срібні вироби також мож­на чистити в розчині нашатирного спирту, крім виробів із чорнінням. Вироби з чорнінням та дуже потемнілі прикраси (це звичайна реакція взаємодії срібла з сірководнем, який є у повітрі) можна почистити содою або зубним порошком, після чого промити під проточною водою та натерти фланелевою серветкою. Для щоденного догляду за срібними виробами використовуйте фланелеву серветку. Слід бути особливо обережними, коли чистите вироби з позолотою, шар якої є дуже тонким.

Вироби з діамантами чистять у такому розчині: шість крапель нашатирного спирту на склянку води. Залиште виріб на деякий час у розчині та дуже обережно почистіть недоступні ділянки м’якою зубною щіткою, натріть фланелевою серветкою. Однак не можна чистити таким способом вироби зі вставками з перлів і смарагдів, які часто в ювелірних прикрасах поєднуються з діамантами, а також з бурштином, бірюзою та коралами.

Дуже обережним потрібно бути, коли чистите прикраси з камінням, які погано переносять високу вологість. Це бірюза, опал, апатит, малахіт, місячний камінь, янтар, корали. Для коралів, бірюзи і перлів шкідлива мильна піна, парфуми та гаряча мильна вода.

А час від часу, хоча б раз на рік, потрібно показувати прикраси ювелірам для професійного очищення та огляду.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4483 / 1.58MB / SQL:{query_count}