Вибираємо домашній електроінструмент

У кожного справжнього господаря вдома має бути певний набір інструментів, серед яких й електричні, насамперед дриль, лобзик тощо

У кожного справжнього господаря вдома має бути певний набір інструментів, серед яких й електричні, насамперед дриль, лобзик тощо. У помешканні завжди знайдеться для них застосування, адже так хочеться, щоб усе справно працювало, аби вдома було затишно та комфортно. Власне, багато для цього можна зробити своїми руками. Як вибрати хороший інструмент і яким він має бути, “Пошті” розповів майстер із ремонту електроінструменту одного з львівських сервісних центрів Василь Троцько.

Професійний чи побутовий?

Насамперед майстер радить визначитися, для чого потрібен інструмент – для побутового вжитку чи для професійної роботи, адже від цього залежатиме і ціна. В одного виробника різниця в ціні між побутовим та професійним інструментом може бути у два-три, а то й більше разів. Різниця ж між інструментом полягає в кількості годин безперервної роботи та потужності двигуна.

Для виконання дрібного домашнього ремонту побутового інструменту, на думку співрозмовника, цілком достатньо, тому не варто витрачати гроші на професійний, якщо не маєте наміру заробляти ним на хліб. Фахівець радить вибирати інструмент від відомого виробника, можна переглянути і відгуки в інтернеті, порівняти ціну-якість. На думку пана Троцька, варті уваги інструменти від виробників “Макіта”, “Бош”, “Хітачі”, “Метабо”, для побутового інструменту найкраще співвідношення ціна-якість, на думку майстра, у фірми “Інтерскол”.

Де купувати та ремонтувати?

Купувати інструмент  потрібно в надійного продавця, який дає гарантію на виріб. Однак не всі виробники мають у Львові сервісні центри. Тому у продавця обов’язково слід уточнити, чи можна цей інструмент, за потреби, відремонтувати у Львові. Бо часто доводиться відправляти його на гарантійне обслуговування аж у Київ, а це займає багато часу. Сьогодні деякі торгові мережі надають для власників своїх карток на проданий інструмент додатковий рік гарантійного обслуговування, тож хто має таку змогу, на думку майстра, варто нею скористатися. Адже ремонт електроінструменту, особливо професійного, коштує недешево, оскільки комплектувальні, особливо ті, що найчастіше “летять”, обходяться в ціну побутового.

Ще один важливий момент стосується інструментів, які працюють на акумуляторах, так звані шуруповерти. Акумулятори та зарядні пристрої до них не підлягають гарантійному обслуговуванню. Як пояснює Василь Троцько, це пов’язано з тим, що зазвичай ці пристрої ремонту як такому не підлягають, а псуються насамперед через неправильне застосування. Тому майстер радить: щоб інструмент служив якнайдовше, слід обов’язково дотримуватись інструкції щодо їх заряджання, особливо перші кілька разів, адже кожен акумулятор має пам’ять, і не треба “вкорочувати” його можливості.
Важливо також па­м’я­тати, що використання дешевих свердлів може позначитися на роботі інструмента, навіть професійний іноді може не впоратися з роботою, а для ударних дрилів, так званих перфораторів, може стати причиною звернення до сервісного центру. Такий ремонт навіть за наявності гарантії не буде підлягати. Також не працюватиме справно інструмент на дешевих подовжувачах.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4266 / 1.56MB / SQL:{query_count}