У житті, звісно, легше рухатися вперед, коли отримуєш такий-сякий спадок. Відкриття кнайпи – не виняток. Відтак новоспечена пивоварня “Старгород” має шанси стати фаворитом для львів’ян, які люблять гучні компанії та гальбу пива. На першій сторінці меню заклад гукає до клієнта: “Ми – спадкоємці вікових традицій пивоваріння!”.
Найперше вражає розмір приміщення. Просторий двір із ретро-автівками, скляні стіни, крізь які блищать металеві чани, де варять пиво, зали, що вміщають до сімсот осіб, пильні адміністратори, які ведуть вас довгими коридорами до столу – в пивоварні поки що дуже клопочуться, аби ви відкривали ці двері знову і знову.
У середині заклад нагадує Площу ринок зі строкатими кам’яницями. Вікна площі тягнуться одне до одного яскравими стрічками, що створює приміщенні карнавальний настрій. На горішньому поверсі імениннику вручають святковий торт зі свічками. На стінах гомонять між собою десятки плазмових екранів – гул нагадує теревені на подвір’ї.
У закладі поєднуються три кухні – європейська, австрійська та чеська. Є також елементи польської. Меню невелике, демократичне, розраховане на середнього споживача. Для себе тут кожен щось знайде, але за дві-три гостини клієнт буде вимагати нового.
Звісно, акцент тут зробили на пиво: “Десятка”, “Лагер” та “Монаське”. Смачнющий живий трунок з хмелю подають у навчальних, аматорських та професійних кухлях. Коли духмяний напій подають до столу, то дегустаторам слід бути уважними, оскільки біля нього стоїть пісочний годинник на 20 хвилин. Коли остання піщинка впаде – пиво померло. Живе пиво, яке винесли з підвалу, просто не може бути “живим” довше.
Як бонус до столу подають ще й тарілку лузаного соняшникового насіння, вимоченого в пиві й засмаженого. Поки будете чекати замовлення – насіння вас розраджуватиме. А чекати доведеться. Наприклад, перед тим, як отримати свинину по-чеськи, смажену на грилі з сиром та овочами, годинник встигнете перекинути двічі. Саме ж м'ясо виявилося трохи жорсткуватим. Також гостям пропонують свинину “Брізоль” (на грилі під грибами і сиром) і свіжину (шматочки свинини з кільцями цибулі).
М’ясоїди можуть також поласувати “Пастушим шніцелем”, “Дор-блю в кішені”, куркою з овочами-гриль, гусячою грудинкою на грушках під кизиловим соусом. До пива пропонують хрусткі свинячі шматочки, крильця-гриль, крильця буффало, варені та смажені креветки, ковбаски-гриль із сирними грінками.
Щонеділі тут на грилі готують барана. Гріх не сказати, що перед тим, як відкритися, заклад на п’ятірку промоніторив своїх львівських конкурентів, відібравши найпопулярніші страви міських завсідників. Не уважними були хіба до тексту меню, де через кожних кілька речень пістрявіють русизми.
Не всі страви тут готують сумлінно, зокрема, замовлений фреш принесли зі м’якоттю, який нав’язливо блокував трубочку. Щоправда, через кілька хвилин після зауваження офіціанти виправили помилку і принесли проціджену склянку соку.
Клієнта цінують, це добре. Смакує тут овочевий салат зі шинкою та сиром “Празький”, інгредієнти якого викладають на тарілку рівними шматочками. Цікаво, що замовити до чеського салату питомий чеський хліб – кнедлики не завжди вдасться. Офіціанти можуть сказати, що кнедлики подають лише до качки, натомість на батьківщині страви нею смакують, з чим забажають. Самі ж кнедлики на смак вельми схожі до тих, які готують у Празі.
Варта доброго слова іще одна страва з країни Гашека – бурштинова капуста, яку готують із додаванням пива, але чомусь без тмину. До капусти подають м’які соковиті ковбаски з паприкою. З кулінарної точки зору, не слід залишати ковбаски з хвостиком, але оскільки заклад тільки стартував, то й цей недолік, сподіваймося, скоро “відріжуть”.
Доопрацювати слід і список десертів. Поки що тут готують яблучний струдель, гарячу малину з морозивом, млинці з п’яною вишнею, млинці з малиною та морозивом, галушки з полуницею.
Середній чек на двох обійдеться у 200-300 гривень.
Мар’яна Вербовська,
Руслан Сорочинський