Конфлікт навколо Бібліотеки української літератури Москви, схоже, поволі вичерпується. У вівторок у її приміщенні відбулася зустріч статс-секретаря МЗС РФ Григорія Карасіна, посла України в Росії Володимира Єльченка та заступника мера Москви Лідії Шевцової.
Після двох місяців проблем, увінчаних обшуками, вилученням книг та комп’ютерів, у закордонному відомстві Росії вирішили, що бібліотека “буде функціонувати і розширятися, бо це треба нашим людям – і українцям, і росіянам”. Свою заклопотаність питанням висловив і Президент Янукович. Прес-служба адміністрації глави держави повідомила, що Віктор Федорович передав московській Бібліотеці української літератури добірку книжок із приватної колекції. Серед видань – “Богдан Хмельницький” М. Костомарова, ліричні збірки Івана Франка, українознавчі твори Петра Кононенка, двотомне “Житія святих для дітей”, альбом “Український живопис”. Окрім цього, Президент доручив Мінкультури постійно опікуватися поповненням книжкового фонду бібліотеки.
Під час зустрічі у приміщенні бібліотеки Григорій Карасін навіть висловив упевненість, що читальню чекає велике майбутнє. “Думаю, що філіали цієї бібліотеки будуть множитися, оскільки інтерес до неї зростає”, – розповів він, пообіцявши, що цьому процесу сприятимуть держоргани Росії. Нагадаємо, що саме одна із головних державних інституцій створила низку проблемних ситуацій навколо української діаспори в РФ. Адже саме Мін’юст Росії дав поштовх перевірці на екстремізм фондів бібліотеки, на відповідність статуту діяльність Об’єднання українців Росії…
Поміж тим, Карасін висловив задоволення, що країни не дали розгорітися скандалу, тобто “не дали розростися раковій пухлині”. Цікаво інше – як би закінчилась ця справа (якщо проблему таки остаточно розв’язано), якби не реакція українців, зокрема і з діаспори. Цілком можливо, що це ми побачимо, спостерігаючи за перипетіями конфлікту між Мін’юстом РФ та Федеральною національно-культурною автономією українців, яку закрили через невідповідність власному ж статуту та начебто політичну діяльність.