Уже 43-й рік поспіль християни усієї Європи будуть разом молитися під час Тижня молитов за єдність християн, який триватиме з 18 до 25 січня. Уперше Тиждень молитов за єдність християн відбувся у 1968 р. Сьогоднішня тема Тижня молитов – “І вони перебували в науці апостольській, та в спільноті братерській, і в ламанні хліба, та в молитвах”, взята з другого розділу Апостольських діянь. Головна ідея Тижня молитов за єдність християн 2011 р. заснована на досвіді церков Єрусалима, які намагаються пригадати всім християнам історичні часи, коли Церква була єдина і неподілена.
Як розповів “Пошті” голова комісії УГКЦ зі сприяння єдності християн отець-доктор Ігор Шабан, у цей тиждень традиційні християнські Церкви – католицькі, православні, протестантські – моляться спільно в екуменічному наміренні. Церква, яка долучається до участі в цьому заході, запрошує до себе священнослужителів та вірних інших конфесій. Також, за словами отця, один день традиційно присвячується людям, які перебувають на військовій службі, адже це різноконфесійне середовище. “У неділю, 23 січня, в Києві відбудеться екуменічне богослужіння за участі Блаженнійшого Любомира Гузара. УГКЦ запрошує інші Церкви”, – зазначив він.
Час проведення Тижня молитов за єдність християн – з 18 до 25 січня – було обрано Світовою радою Церков невипадково. Цей тиждень, за григоріанським календарем, завершується саме в день навернення апостола Павла, який традиційно у Європі відзначають 25 січня. Символіка цього свята дуже яскрава: цього дня дорогою до Дамаска один із переслідувачів учнів Христа – Савло – побачив Христа й почув Його голос. Відбулось чудесне навернення цієї людини, яка з часом стала Апостолом народів, віддана Євангелію й Христу – центру та фундаменту усього. Тиждень молитов за єдність християн триває у всьому світі: разом моляться католики, православні, протестанти та інші християнські спільноти, щоб за допомогою сили Святого Духа докласти зусиль до того, щоб третє тисячоліття стало ерою возз’єднання розділеного тіла Христового. Це головна ідея, яка повинна спонукати християн до більш тісного зближення й спільного свідчення – свідчення єдності, взаємоповаги, співпраці.