Безнадійний кредит: вихід можна знайти

П’ять найдієвіших способів полегшити або відтермінувати тягар боргового зашморгу

П’ять найдієвіших способів полегшити або відтермінувати тягар боргового зашморгу

Частка проблемних кредитів українських позичальників невпинно зростає. Це є проблемою для фінансових установ, які видали кошти позичальникам, котрі внаслідок економічної ситуації не можуть вчасно розраховуватися з банками. І для самих позичальників непосильний тягар банківських кредитів часто обертається справжньою життєвою драмою, яка іноді переростає у трагедію.

Найважче тим, хто купував у кредит нерухомість, а позику отримав в іноземній валюті. Житло стрімко подешевшало, а валюта, навпаки, – у кілька разів подорожчала. Проте, як стверджують знавці, панікувати не варто: вихід із навіть, здавалось би, безнадійної ситуації завжди можна знайти. Нині в Україні найдієвішими є п’ять способів полегшити або відтермінувати тягар боргового зашморгу.

Перший і найпростіший спосіб – самому продати майно, яке перебуває у банківській заставі. Відтак позичальник одним розчерком пера позбувається і майна, і кредитних зобов’язань. Для того, щоб хтось міг придбати таке майно, позичальник повинен звернутися до банку, пояснити ситуацію та отримати дозвіл на зняття заборони продажу об’єкта нерухомості. Для цього доведеться змінити деякі умови договору між банком та позичальником. Зазвичай у таких ситуаціях банки йдуть назустріч клієнтові. Значно складніше в нинішніх економічних умовах знайти покупця, який погодиться придбати майно, що перебуває у банківській заставі. Окрім того, в цій ситуації покупець такого майна і диктує умови, і називає ціну.

Продавець може у кращому випадку сподіватися вийти на “нуль”, а це набагато краще, аніж залишитися у “мінусі”.

Другий поширений спосіб позбутися на певний час кредитного “менінгіту” – це звернутися до банку з проханням про реструктуризацію боргу. Зазвичай і в таких випадках банки йдуть назустріч клієнтові. Діючи за цією схемою, можна отримати відтермінування сплати кредиту на кілька місяців, або ж домовитися лише про сплату відсотків, забувши на певний час про тіло кредиту. Цей варіант добрий тим, що позичальник не позбувається майна і разом з тим має час для покращення своїх фінансових можливостей.

Є і третій, радикальний, спосіб – це продати об’єкт нерухомості разом із кредитом. Знайти покупця у цій ситуації важко, але можливо. Головне – знати, де і кого шукати. В наших економічних умовах є певна категорія людей, які є платоспроможними, не мають нестачі у грошах. Мають джерело постійного доходу, але не можуть це підтвердити у банку офіційними документами. От вони і готові купувати майно разом із кредитом. У цій ситуації особливих проблем з оформленням документів не виникає. Як правило, все вирішується на рівні нотаріуса і відповідних заяв та підпису документів у банку.

Четвертий спосіб годиться для людей, які мають справді непосильно великі зобов’язання перед банками. Це – отримання грошей на виплату кредиту через реалізацію власного майна, яке зберігає початкову вартість протягом багатьох років. Існують спеціальні агенції та цілі компанії, що займаються викупом такого майна. Зазвичай вони виплачують 70% початкової вартості об’єкта продажу. Відтак отриманими коштами можна розрахуватися з банком і назавжди забути про кредитні зобов’язання.

П’ятий варіант працює, але він найгірший для позичальника з усіх перелічених. Це – повернення банку об’єкта нерухомості, придбаного у кредит. Банк реалізує майно, виходячи з власних інтересів, тобто за ціною, яка компенсує суму боргу позичальника перед банком. Цей спосіб – то останній, крайній захід, коли всі інші спроби досягти порозуміння були марними.

Отже, навіть у час економічної кризи, повної не прогнозованості майбутнього вихід із кредитної банківської кабали знайти можна. Варто лиш захотіти і знайти мудрих порадників у цій непростій життєвій ситуації.

Ігор Мельник

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4395 / 1.57MB / SQL:{query_count}