Російський ляпас Ізраїлю

Під час візиту на Західний берег Йордану Дмітрій Мєдвєдєв підтримав ідею створення незалежної Палестини зі столицею в Східному Єрусалимі

Під час візиту на Західний берег Йордану Дмітрій Мєдвєдєв підтримав ідею створення незалежної Палестини зі столицею в Східному Єрусалимі

Напевно, варто почати з того, що близько­східне турне російського президента, заплановане ще минулоріч, на початку січня раптом майже зірвали. Співробітники міністерства закордонних справ Ізраїлю (відвідини якого також входили в плани Мєдвєдєва) чомусь перейнялися низькою заробітною платою та “складними” умовами праці й… оголосили страйк. Президент Ізраїлю Шимон Перес був змушений особисто попросити пробачення в Мєдвєдєва за зрив візиту російського лідера в Ізраїль.

Президент РФ з розумінням поставився до безгрошів’я ізраїльських дипломатів і побував лише на Західному березі Йордану та в Йорданії. І там, і там він озвучив заяву, котру світові засоби масової інформації майже одноголосно назвали “ляпасом” Ізраїлю. “Позиція Росії залишається незмінною. Росія свій вибір зробила вже давно. Ми підтримували й будемо підтримувати невід’ємне право палестинського народу на державу – незалежну, територіально єдину, життєздатну зі столицею в Східному Єрусалимі”, – заявив Дмітрій Мєдвєдєв. Як відзначає британський часопис “The Guardian”, російський президент нібито й не сказав прямо про визнання палестинської держави в кордонах 1967 року, але повторив точку зору, яку поділяв ще в 1988 році тодішній Радянський Союз. Крім того, Дмітрій Мєдвєдєв підкреслив, що для поновлення близькосхідного мирного процесу Ізраїль повинен припинити поселенську активність на Західному березі Йордану і в східній частині Єрусалима. В такий спосіб Мєдвєдєв дав зрозуміти, що Москва виступає за державотворення в кордонах 1967 року, тобто відмовив Ізраїлю в праві на єдине й неподільне володіння Єрусалимом.

Нагадаємо, що Ізраїль окупував Західний берег Йордану, сектор Газа, Голанські висоти та Східний Єрусалим під час Шестиденної війни 1967 року. Східний Єрусалим пізніше офіційно анексували, після чого все місто оголосили єдиною й неподільною столицею Ізраїлю.

Наразі ізраїльські лідери зберігають спокій, ніяк не реагуючи на заяви російського президента. Водночас експерти наголошують на тому, що Росія (яка є постійним членом Ради Безпеки ООН) цілком здатна підтримати заявку Палестинської автономії на членство в Організації Об’єднаних Націй. Наразі статус Палестини як незалежної держави визнали Чилі, Бразилія, Аргентина, Болівія та Еквадор. Хто наступний?

Марія Щепанська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4231 / 1.55MB / SQL:{query_count}