Новий підручник з історії України

В Українському католицькому університеті близько тридцяти істориків з усіх регіонів країни завершили обговорення нового підручника з історії України

В Українському католицькому університеті близько тридцяти істориків з усіх регіонів країни завершили обговорення нового підручника з історії України. Його назва “Разом на одній землі. Історія України багатокультурна”.

Зустріч істориків організували Асоціація вчителів “Нова доба” та учасники Програми дослідження сучасної України ім. Петра Яцика. Особливістю зустрічі є те, що вона об’єднує дві групи істориків – фахових дослідників та вчителів шкіл. Фінансову підтримку на видання підручників надає Рада Європи. Окрім цього, у міському бюджеті Львова цього року передбачено витратити 400 тис. грн на посібники з історії України. 

“Потрібно, щоб учні вивчали не історію, яку нам пропонують чиновники від освіти в Києві, а щоб ми під егідою Львівської міської ради розробили саме свій посібник”, – сказав голова постійної бюджетної комісії міської ради Яромир Самагальський.

За словами професора УКУ, історика Ярослава Грицака, цей підручник орієнтуватиметься на поліетнічну версію української історії. Під час обговорення гостро стояло питання про національну приналежність.

“Не буває галицької чи донецької ідентичності при народженні. Її вибирають. А в Україні питання такого вибору завжди стояло гостро. Бо тут багато національностей, багато релігійних конфесій. Якщо ти народився у Тамбові, тобі легко сказати, що ти росіянин. А якщо ти народився у ХІХ столітті на Буковині, де розмовляють російською, а під боком румуни і євреї? Тут вибір своєї національності людина має зробити сама. Так як у родині Шептицьких частина була поляками, частина визнавала себе українцями. Ми про це говоримо, бо зараз найгостріша проблема російськомовних українців”, – зазначає Ярослав Грицак.

У новому підручнику також пропонують переосмислити героїзацію війни. Як повідомила  історик, професор Наталія Яковенко, у шкільних підручниках потрібно пояснювати, що війна мільйони невинних жертв. Її думку підтримав Ярослав Грицак.

“Переважно героями відображають персонажів, які були бандитами. Я виступаю за героїзм жертви. Героями в історії мають відображати не тих, хто стріляв, а тих, у кого стріляли. Це мільйони збідованих людей, які пережили страхіття, боролися, виживали”, – наголосив Грицак.

Вікторія Листопадська
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5278 / 1.55MB / SQL:{query_count}