Запобігти дитячому травматизму

Маленькі львів’яни травмуються у ДТП, випадаючи з вікон квартир та під час нещасних випадків

Маленькі львів’яни травмуються у ДТП, випадаючи з вікон квартир та під час нещасних випадків

Щодня 2270 дітей у світі гинуть унаслідок випадкових травм або так званих нещасних випадків, яким можна було б запобігти. Про це сказано в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Автори доповіді звертають увагу на те, що проблемою дитячого травматизму нехтували багато років, та й зараз про неї не згадано в багатьох національних програмах із охорони здоров’я. А дарма. Життя засвідчує: щойно діти досягають п’ятирічного віку, нещасні випадки стають найбільшою загрозою для їхнього життя. При цьому багато маленьких життів можна було б урятувати, якби дотримувалися простих заходів профілактики травматизму, наприклад, одягали велосипедні шоломи, встановили ґрати на вікнах, огорожі навколо басейнів тощо.

95% дитячих травм трапляється у країнах із середнім і низьким рівнем доходів. Хоча нещасні випадки серед дітей залишаються серйозною проблемою і в розвинених країнах. У них на травматизм припадає 40% усіх випадків смерті дітей.

На жаль, чимало дітей травмується і у Львові. Як повідомила “Пошті” завідувач травматолого-ортопедичного відділення Львівської міської дитячої лікарні Галина Гачкевич, найбільше діти у місті Лева травмуються у ДТП, в яких вони доволі часто зазнають черепно-мозкових травм.

Малеча отримує ушкодження, які призводять до інвалідності, і падаючи з висоти (випадають з вікон квартир), під час нещасних випадків. На щастя, смертність у нас невисока – минулого року померла одна дитинка, а доставляють до лікарні з різними травмами 12-15 дітей зі Львова на рік. Інколи привозять у міську лікарню і малечу з області. Тоді ця тривожна статистика зростає до 20 дітей на рік.

Як повідомила “Пошті” керівник прес-служби управління ДАІ у Львівській області Світлана Добровольська, у 2010 році на Львівщині трапилося 189 дорожньо-транспортних пригод, в яких 10 дітей загинуло і 196 травмовано. 

Олена Мусієнко
 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.8327 / 1.54MB / SQL:{query_count}