Щоб чотирилапі друзі були здоровими і задоволеними

Ми дуже любимо своїх домашніх тварин і вважаємо їх членами наших родин. Проте іноді через брак знань обмежуємо їх у найнеобхіднішому

Ми дуже любимо своїх домашніх тварин і вважаємо їх членами наших родин. Проте іноді через брак знань обмежуємо їх у найнеобхіднішому. Це стосується, зокрема, харчування. Адже часто ми годуємо їх просто зі столу. Прийнято вважати, що собаки та коти є хижаками і їхні організми пристосовані отримувати поживні речовини і енергію з їжі тваринного походження. Та що б це не було – м’ясо, хліб, каша чи ковбаси – ця їжа не є збалансованою. І на цьому постійно наголошують спеціалісти в цій галузі.

Збалансований раціон

Фахівці стверджують, що для росту і розвитку чотирилапим обов’язково потрібен збалансований раціон, який містить білки, жири, вуглеводи, мінерали й вітаміни. Їхня їжа повинна містити всі ці компоненти і бути максимально наближена до природних складових раціону. І хоч деякі власники тварин скептично ставляться до готових кормів, але така їжа насправді може забезпечити вашого улюбленця усім необхідним.

Залежно від вмісту вологи, корми поділяють на сухі та вологі (консервовані). Перші мають більш високу енергетичну та поживну цінність, тому для забезпечення добової потреби тварини в основних поживних речовинах потрібна їх менша кількість.

До складу сухого корму входять компоненти рослинного походження (злакові) – пшениця, рис, кукурудза та продукти їх переробки – і тваринного походження, що складаються зі спеціального борошна. Крім того, корм містить жири рослинного та тваринного походження. Для збалансування мінерального складу корму до нього додають джерела кальцію, фосфору, магнію та інші. Повноцінні корми обов’язково балансуються за вмістом мікроелементів та вітамінів. У високоякісні корми виробники додають овочі (моркву, буряк та ін.) та смакові добавки. Консервовані корми містять у своєму складі близько 70-80% вологи. Відповідно, їхня енергетична та поживна цінність нижча від сухих. Тож для забезпечення добової потреби тварин у поживних речовинах потрібна їх більша кількість. Вологі корми представлені у вигляді паштетів або шматочків у желе. До складу вологих (консервованих) кормів провідних виробників переважно входять: спеціально перероблені м’ясо та субпродукти різних видів тварин та птиці, перероблена риба та продукти рибного походження, овочі, продукти переробки зернових, мінеральні компоненти, вітамінні добавки та інші компоненти. Однак перевагою цих кормів є те, що вони більш наближені до природного раціону котів та собак.

Отже, щоб чотирилапий друг був здоровим і задоволеним, їжу для нього краще купувати, адже запорукою його здоров’я є повноцінне харчування. А здоров’я – це блискуча шерсть, здоровий вигляд і бажання вам догодити. І це одразу помітно.

Перевірений та зареєстрований корм

Усі корми для котів та собак, які реалізують в Україні, повинні бути зареєстровані. Цим займається Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок. Як розповів директор інституту, доктор ветеринарних наук, професор Ігор Коцюмбас,  тут проводять дослідження  і експертизу кормів, щоб до їжі наших улюбленців не потрапляли неякісні чи шкідливі для здоров’я елементи. Лише після ретельної перевірки корми можуть бути зареєстровані та допущені до реалізації в Україні.

За даними цього поважного наукового закладу, сьогодні в Україні зареєстровано понад 1000 видів кормів для собак та кішок. Наприклад, лише 2010 року було видано реєстраційних посвідчень на 193 найменування кормів. З них 53 – вітчизняного виробництва, 140 – імпортного. Зареєстровано 158 найменувань нових кормів, з них 52 – вітчизняні, 106 – імпортні.

Інститут розробив рецептуру кормів для всіх вікових груп котів та собак, а також окремі корми для певних порід, дієтичні та лікувальні корми.

Тарас Левицький, завідувач лабораторії конт­ролю преміксів та кормових добавок ДНДКІ, аналізуючи ринок кормів, дійшов такого висновку: “Сьогодні на ринку кормів для котів та собак переважає продукція імпортного виробництва. Основними фірмами на ринку України є “Нестле”, “Марс”, “Роял Канін”, “Хіллс” тощо. А серед вітчизняних найбільшим виробником, який зареєстрував цілий ряд продуктів для котів та собак, є ТзОВ “Кормотех”, корми якого –  “Клуб 4 Лапи” – своєю якістю не поступаються закордонним.

Під час ввезення в Україну кормів обов’язково перевіряють наявність реєстраційного посвідчення, а також показники їхньої безпечності. Ризик ввезення незареєстрованих кормів зведено до мінімуму. Варто зазначити, що в ДНДКІ провадять постійний контроль і за реалізацією. Траплялися випадки, коли з продажу вилучали значну кількість кормів для котів та собак, які не були зареєстровані в Україні і містили шкідливі, ба навіть небезпечні домішки”.

Фахівці не можуть сказати, як ці корми потрапили на ринок: чи були ввезені з-за кордону, чи вироблені в Україні. На Львівській митниці немає офіційної інформації про ввезення контрабанди кормів. Однак працівники кажуть, що часто вилучають різні упакування, які йдуть у парі з іншими продуктами харчування, що незареєстровані на українському ринку.

Цінова політика

Вибирати корм краще за правилом, яке застосовуємо, вибираючи їжу для себе, тобто екологічно чисту, без генномодифікованих продуктів та домішок. А ще всі хочемо купувати найкращий товар за мінімальну ціну. Та часто віддаємо перевагу дорогим іноземним назвам і упаковкам, не знаючи, до якого класу належать ці корми (преміум чи економ). Крім того, купуючи імпортні корми, нерідко можна натрапити на контрабандний товар, який є небезпечним для здоров’я вашої тваринки. То чи варто платити більше?

З наведеної порівняльної таблиці цін ви можете самостійно вирішити, чим харчувати домашніх улюбленців. Для  порівняння ми взяли 400-грамові упакування вологих і сухих кормів найпопулярніших на вітчизняному ринку марок. І ось що отримали: 

Для котів:
Сухі
Royal canin    38 – 63 грн
Whiskas    15,50 – 16,50 грн
Friskas    12,60 –15,80 грн
Клуб 4 Лапи    10 – 12 грн
Вологі
Royal canin    24 грн
Whiskas    11,60 – 13 грн
Friskas    9,80 – 11 грн
Клуб 4 Лапи    9,80 – 10,20 грн

Для собак:
Сухі
Pedigree    16 – 17 грн
Darling    19 – 20 грн
Клуб 4 Лапи    12 грн
Вологі
Pedigree    36 – 38 грн
Darling    19 – 20 грн
Клуб 4 Лапи    16, 90 – 17 грн

Як бачимо, ціни на користь вітчизняного товаровиробника. І, як стверджують фахівці, якість конкурує з імпортною продукцією. Та вибір, звісно ж, за вами!

Марія Пендерецька

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3980 / 1.61MB / SQL:{query_count}