Келих шампанського

Новий рік уже на носі. Навіть ті, хто не дуже любить шампанське, в новорічну ніч все-таки піднімають келихи з ігристим напоєм

Новий рік уже на носі. Навіть ті, хто не дуже любить шампанське, в новорічну ніч все-таки піднімають келихи з ігристим напоєм. Шампанське нині недешеве, але чи якісне? Центр експертиз “Тест” перевірив ці напої.

Усе вино “з пухирцями” ми звикли називати шампанським. Але в Україні діє два стандарти на такі вина: ДСТУ 4800:2007 “Шампанське України” і ДСТУ 4807:2007 “Вина ігристі”. Для перевірки спеціалісти обрали 14 марок шампанського (деякі вина заявлені як ігристі): 6 брют і 8 напівсолодких.

До маркування ігристих вин у спеціалістів зауважень майже не було. Виробники алкогольної продукції останнім часом  дуже докладно оформляють етикетки. Багато шампанських ігристих вин закупорюють корковими пробками, але не на всіх пляшках про це зазначено. Хоча в ідеальному варіанті, шампанське з корковою пробкою потрібно зберігати в горизонтальному положенні. Під час лабораторних досліджень перевіряли міцність, вміст цукрів, а також кислот (винної, лимонної і яблучної). Міцність, тобто частка етилового спирту, шампанського повинна становити 10,5 – 12,5%, міцність ігристих вин повинна бути в межах 10 – 13,5%. Серед шампанського брют за результатами тесту три відмінники: “Новий Світ”, “Одеса” і КЗШВ. Загальну оцінку “добре” одержали “Артемівське” і “Французький бульвар”. У шампанського брют “OREANDA” загальна оцінка “задовільно”.

Серед напівсолодких шампанських “Артемівське”, “Одеса” і “Севастопольське” одержали “відмінно”. Загальна оцінка “добре” у напівсолодкого КЗШВ, “Французький бульвар”, “Новий Світ”, “Харківський завод шампанських вин” і “OREANDA”.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4241 / 1.54MB / SQL:{query_count}