Місто контрастів

Описати Нью-Йорк кількома реченнями непросто. Так само, як складно пізнати це місто за один день екскурсії

Описати Нью-Йорк кількома реченнями непросто. Так само, як складно пізнати це місто за один день екскурсії. Найкращі екскурсії – пішохідні. Але для цього потрібно як мінімум кілька днів. Багатомільйонний мегаполіс поєднав у собі представників різних національностей, найбільше – афроамериканців, жителів Латинської Америки, китайців, в яких тут цілий квартал, й десятки інших. Зранку на вулицях найчастіше можна побачити саме цих людей – вони прибирають, носять товари у магазини чи виконують іншу роботу. Для Нью-Йорка звичне явище, коли дівчина замітає зранку алеї у парку.

Нью-Йорк – це Мангеттен, Таймс-сквер, Центральний парк, жовті таксі на вулицях, яких тут нараховують майже 13 тис., та хмародери зі скла та сталі. Центральний парк, у який нам так і не вистачило часу завітати, улюблене місце відпочинку жителів міста. За своєю площею він удвічі більший, ніж Монако. Зранку і ввечері тут можна зустріти десятки городян, які гуляють – зі собаками, з дітьми у візочках, із кимось чи на одинці. Собак тут люблять. Якщо зустріти на вулиці когось зі собакою, то переважно їх буде не один, а кілька. Тут чотирилапі не створюють дискомфорту тим, хто гулятиме після них, адже за ними прибирають або їхні власники, або ж прибиральники.

Передмістя Нью-Йорка – це переважно будівлі з червоної цегли, високі чи не надто, затишні райони, де проживають багатші городяни, та не надто привабливі райони, де проживають бідніші,  чи просто промислові зони. А ось що ближче до центру, то виростає більше багатоповерхових скляних будинків. Кажуть, щоб купити собі квартиру в центрі  міста, треба мати хоча б 1,5 млн доларів. Інші райони більше по кишені й американцям, і тим, хто сюди приїжджає у пошуках кращого життя.

Найвідоміша частина міста – Мангеттен. Тут найкращі магазини, бізнес-центри, відомі приватні клініки та багато іншого. На вулицях майже немає рекламних щитів, білбордів, яскравих вивісок. Окрім знаменитої Таймс-сквер. Увечері ця частина міста починає сяяти сотнями різнокольорових вогнів вітрин магазинів, кафе і зовнішньою рекламою. Увечері тут навіть приємніше гуляти, ніж вдень.

Ще одна родзинка Нью-Йорка – знаменитий Бродвейський театр. Це радше навіть не театр, а комплекс 39-ти театрів, які розташовані у так званому Театральному кварталі, на однойменній вулиці. Театральні зали ніколи не бувають порожніми. Вдень відбувається кілька вистав, і зали завжди заповнені – учні, студенти, туристи – головні глядачі. Аби придбати квиток на знаменитий мюзикл, поціновувачам мистецтва доводиться вистоювати довжелезні черги, але воно того варте. Американці та безпека – це поняття, які тепер не існують одне без одного. Так ось,  навіть у театрі працює охорона, яка ретельно перевіряє відві­дувачів та їхні речі.

Зеленим це місто не назвеш, особливо забетоновані та засклені центральні вулиці, але все ж деякі райони вражають якраз зеленню – алеї троянд та доглянутих дерев створюють справді піднесений настрій. А ось ті, кому не пощастило жити в таких районах, озеленюють тераси, якщо такі є.

Найпопулярніший вид транспорту – таксі та метро. У метро щодня їздить в середньому 5 млн людей. Але й таксисти майже ніколи, особливо в годину пік, не сидять без роботи. А ось громадського транспорту – автобусів чи чогось іншого – тут майже не побачиш.

Хот-доги й інший фаст-фуд – це те, з чим у багатьох асоціюється Америка. Можливо, воно в багатьох випадках так і є. Але тут є також інше меню: багато овочів, які готують у пароварках, салати із зелені, до яких ми не надто звикли, жодних майонезів, багато рису й мінімум картоплі. Супи тут також не надто популярна страва. Американці споживають багато води та соків. Й переважно з льодом.

Нічний Нью-Йорк сяє сотнями вогнів і майже ніколи не спить. А ще американці дуже привітні люди. І до туристів ставляться дружньо. Вони самі можуть підійти й запропонувати вас сфотографувати.
Львів – Нью-Йорк – Львів

 

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4574 / 1.58MB / SQL:{query_count}