Управління соцзахисту закликає львів’ян допомогти бездомним харчами та теплим одягом
Сніжна, зимова погода, яка дарує радість та відчуття свята дітям і дорослим, для декого перетворюється на боротьбу за виживання. Насамперед йдеться про безхатьків. Таких у Львові налічується понад дві тисячі, але точної цифри ніхто не може сказати. У Центрі обліку та нічного перебування безпритульних громадян зареєстровано 800 осіб без прописки. Для таких людей теплий одяг, їжа та прихисток зараз – головне.
Аби якось допомогти людям, які з власної вини чи через життєві обставини втратили дах над головою, управління соціального захисту Львівської міської ради і Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян звертаються до львівських підприємців, організацій, установ та всіх небайдужих людей долучитись до формування стратегічного запасу харчів та одягу для безпритульних.
– Із настанням зимових холодів дуже актуальним є питання забезпечення бездомних теплим та чистим місцем для ночівлі. Майже два роки у Львові в Центрі обліку функціонує відділення нічного перебування для бездомних громадян, в якому особи, що опинились на вулиці, можуть переночувати, пройти первинний медичний огляд, а також скористатись санітарно-гігієнічними послугами, поїсти та змінити одяг, – каже керівник управління соціального захисту Ольга Лесюк.
Зараз у центрі ночує майже 30 осіб, але з похолоданням їх буде більше. Та тут можуть прийняти максимум 70 осіб. Як розповів “Пошті” о. Олег Федоренко, директор Центру обліку та нічного перебування бездомних, працівники центру та інших громадських організацій проводять майже щоденний моніторинг місць, де можуть перебувати бездомні, повідомляють їм, де можна отримати теплий одяг та харчі. Переважно такі рейди проводять зранку, оскільки саме в цей час ці люди найактивніші. Директор просить повідомляти про факти та місця перебування безпритульних осіб чи скеровувати їх безпосередньо до центру. Планують розвішувати оголошення у місцях збору вторинної сировини з інформацією про те, де можна отримати чистий одяг та харчі.
– Нині найбільше потрібні теплий одяг, шкарпетки, взуття, – продовжує о. Олег. – Зважаючи на спосіб життя таких людей, то цього одягу їм вистачає ненадовго, тому поповнювати запаси потрібно постійно. Якщо одяг чи їжа залишається тут, то їх передають іншим організаціям, які допомагають безхатькам.
Усі, хто має бажання та змогу допомогти, можуть звертатись у Центр обліку та нічного перебування бездомних громадян: тел. 233-10-49, 233-14-79; адреса: вул. Кирилівська, 3а.
Олеся Саноцька, голова громадської організації “Оселя”, додає, що зараз значно побільшало людей, які приходять в “Оселю” і просто просяться переночувати. Торік різниці між кількістю тих, хто звертався сюди влітку і взимку, не було. Але Олеся Саноцька каже, що можливості прихистити людей навіть на одну ніч немає, адже мета цієї організації інша – тут люди живуть. Та коли складається безвихідна ситуація, їх приймають. Разом з іншими громадськими організаціями “Оселя” планує проводити патрулювання вулиць у сильні морози.
Ще одна проблема, за словами пані Олесі, – надання медичної допомоги. Щоби безхатьків прийняли у нічліжку, вони повинні пройти флюорографію, на яку дають скерування. Якщо вони її не пройдуть, їх не приймуть. Коли виявляють хворих чи покалічених, то надавати їм медичну допомогу не мають де.