Різдвяний базар?

Цього року у Львові на проспекті Свободи і на площі Ринок  вдруге відбудеться  “Різдвяний ярмарок”. Організатори обіцяють смажені каштани та відсутність китайського ширвжитку

Цього року у Львові на проспекті Свободи і на площі Ринок  вдруге відбудеться  “Різдвяний ярмарок”. Організатори обіцяють смажені каштани та відсутність китайського ширвжитку. Як він виглядатиме насправді, буде видно після відкриття. Торік тут торгували не тільки різдвяними атрибутами, але й звичними для львівських ринків промисловими товарами, переважно китайського виробництва.

За словами Ігоря Сіняка, директора ТзОВ “Львівські ярмарки”, який займається організацією “Різдвяного ярмарку”, захід триватиме з 12 грудня до 10 січня на просп. Свободи та на пл. Ринок. Тут вже встановили 64 будиночки, які нібито орендували лише львівські підприємці.

– Переважно тут торгуватимуть різдвяними атрибутами, сувенірною продукцією, виробами народних ремісників. Кілька яток орендували ресторани. Вони частуватимуть городян і туристів міста своїми кулінарними шедеврами. Крім того, ми запланували багато акцій та святкових дійств: андріївські вечорниці, свято Миколая, різдвяні святкування. Також плануємо поставити на пл. Ринок  “Айс-бар” – це буде споруда з льоду. Ще однією родзинкою будуть смажені каштани, які можна буде покуштувати на ярмарку. У Європі це традиційний смаколик під час таких заходів. А для туристів ми  випустимо різдвяну листівку. Всі охочі зможуть купити її і надіслати привітання з Різдвом зі Львова своїм близьким чи знайомим, – розповів Ігор Сіняк.

Зазначимо, що цей захід, як і торік, відбуватиметься під особливим патронатом Львівської міськради. Адже юридичні стосунки ТзОВ “Львівські ярмарки”, яке є організатором затії, із владою обмежуються лише дозволом міськвиконкому на проведення такого заходу. Про обов’язкові у таких випадках договори оренди землі чи оренди елементів благоустрою, який має затверджувати міська рада, не йдеться. Тож, від проведення “Різдвяного ярмарку” міська скарбниця не отримає жодної копійки. Хоча за оренду однієї ятки на час проведення ярмарку організатори беруть у підприємців доволі велику суму – 10 тис. гривень (торік було 7,5 тис. грн. – “Пошта”). Ірина Кулинич, директор департаменту економічної політики Львівської міської ради,  пояснює це інвестиційними затратами організаторів.

– Місто не  витратило жодної копійки на облаштування ярмарку. Головним тут є  не заробляння грошей, а створення святкового настрою для  городян і туристів. Хоча сьогодні, коли малий і середній бізнес потребує підтримки влади, ярмарок  дуже вдалий спосіб це зробити.  Адже під час свят, підприємці мають змогу отримати додаткові прибутки, – впевнена Ірина Кулинич.

Чиновниця запевнила, що міська рада аналогічно підтримує й  інші організації у проведенні подібних тематичних ярмарків, зокрема, “Ярмарку ремесел”  чи   “Мистецької фоси”.  Хоча ще минулого року,  щоб реалізувати  ці проекти організаторам  потрібно  було пройти низку законодавчих процедур та обов’язково сплачувати оренду. Щодо асортименту товарів “Різдвяного ярмарку”, то, за словами Ірини Кулинич, з цього приводу була серйозна розмова з організаторами, і вони пообіцяли, що торішнього “базарного” асортименту не буде.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4348 / 1.56MB / SQL:{query_count}