У ніч із четверга на п’ятницю підприємців позбавили головного місця протесту
Відучора для “податкового Майдану” настав найважливіший момент. Як зміниться протестна політика підприємців після використання “президентського шансу” і застосування спецпідрозділів МВС?
Після візиту Януковича та Азарова до наметового містечка Податковий кодекс відправили на доопрацювання у президентську адміністрацію. Віктор Федорович врешті визначився, яку позицію йому слід зайняти. Президент повідомив, що на його думку, прийнятий 18 листопада кодекс містив низку неконституційних положень. Тож, виправивши недогляди урядової команди, проект документа у четвер подали у ВРУ. Того ж дня 268 голосами парламентарі підтримали проект закону в другому читанні. Увечері над Майданом з цієї нагоди пролунав салют. Звісно, не з ініціативи підприємців, які вже через кілька годин спостерігали демонтаж наметового містечка.
За інформацією “Української правди”, на місці перебувало 16 автобусів із міліцією та спецпідрозділом “Беркут”. Під наглядом “охоронців порядку” комунальники розбирали намети, упаковуючи їх на вантажівки.
Начальник відділу громадських зв’язків ГУ МВС у Києві Володимир Поліщук повідомив “Інтерфаксу”, що намети демонтували згідно з рішенням окружного адмінсуду Києва від 2 грудня 2010 року і відповідних документів Міністерства юстиції.
Самі ж демонстранти в ефірі “5 каналу” розповіли, що міліція при цьому поводилася “брутально і безцеремонно”, внаслідок чого постраждало кілька людей. Тепер владі необхідно “укріпити позиції”: на майдані Незалежності розпочали встановлювати новорічну ялинку, а в парламенті просувати бюджет-2011 року. Віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко, виступаючи вчора в сесійній залі ВРУ, повідомив, що проект бюджету на наступний рік планують внести до 10 грудня, тобто наступного тижня. За словами політика, це стало можливим саме завдяки остаточному прийняттю кодексу.
Щоправда, підприємці не мають наміру здаватися і розходитися з Майдану, оскільки впевнені, що принципових змін не відбулося. По-перше, вимоги написати кодекс з нуля проігнорували, по-друге, невідомо з ким Кабмін уклав меморандум, адже тих “представників підприємців”, які пішли на співпрацю з урядом, організатори протестних акцій не знають.
Наразі ж, як повідомив “Дзеркалу тижня” прес-секретар Центрального штабу порятунку українського підприємництва Святослав Шведов, у демонстрантів залишаються юридичні механізми протесту, оскільки, за його словами, процедура прийняття кодексу відбулася із масою порушень.