Із початку грудня порушення правил експлуатації приладів опалення вже спричинили шість пожеж на Львівщині
Із настанням холодів у Львові та області, як і щороку, почастішали випадки пожеж через неправильне користування приладами опалення. Лише за три дні грудня працівники МНС вже зафіксували шість таких випадків. Саме через порушення правил пожежної безпеки під час користування газовим приладом 2 грудня в с. Заболоття Сокальського району повністю згорів дерев’яний житловий будинок. Рятувальникам вдалося врятувати майна на дві тисячі гривень, тоді як вогонь завдав прямих збитків на 20 000 грн і побічних на 39 300 грн. Загалом збитки від таких пожеж на Львівщині з початку місяця становлять сотні тисяч гривень.
– Зниження середньодобової температури наприкінці листопада спонукало населення активніше опалювати власні помешкання. Проте, люди не завжди приділяють належну увагу заходам безпеки під час користування приладами опалення. Лише протягом доби 1 грудня рятувальним підрозділам МНС довелося тричі ліквідовувати пожежі, що виникали через порушення правил пожежної безпеки під час користування автономними системами опалення, – наголошують у прес-службі Головного управління МНС України у Львівській обалсті.
Порушення правил експлуатації приладів опалення спричиняють не лише пожежі, але й отруєння чадним газом. Цього року лише у Львові чадним газом отруїлось близько 40 осіб. У області цей показник перевищує 60 осіб. Восьмеро осіб померло. Упродовж 2007 – 2009 рр. у Львові отруїлося 70 осіб, з них 28 дітей. П’ятеро осіб померло. В області за цей період отруїлось 160 осіб, з них 62 – діти. 54 особи померли, зокрема п’ятеро дітей.
Фахівці наголошують – аби не довести до біди, треба вчасно перевіряти димовентиляційні канали, чистити їх, а також стежити за справністю приладів опалення. Водночас найважливіше – чітко дотримуватись правил експлуатації газових приладів.
Правила експлуатації опалювальних приладів:
1. Слід прискіпливо ставитися до вибору самого опалювального приладу. Перед тим, як зупинити свій вибір, рятувальники радять детально вивчити технічну та експлуатаційну документацію виробу, аби виключити можливість придбання несертифікованого обладнання.
2. Потрібно правильно встановити та підключити обладнання. Більшість випадків вибухів газового обладнання, витоків природного газу або отруєння людей чадним газом стається саме в тих помешканнях, де користувач, встановлюючи обладнання, розраховував на власні сили або ж залучав до монтажних робіт осіб без певної кваліфікації.
3. Починати експлуатацію приладу потрібно із детального вивчення інструкції з експлуатації виробу, а найбільш прискіпливо – вивчити розділ, що стосується дотримання заходів безпеки. Серед основних заходів – не залишати увімкнені прилади без нагляду, вчасно очищати димовентиляційні канали від сажі, регулярно перевіряти наявність тяги у димоходах, забезпечувати постійну вентиляцію приміщення, де розташований опалювальний прилад, не складати поблизу опалювальних приладів спалимі речі та не сушити на них одяг.