Своя демократія

Україна у 2013 р. головуватиме в Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Таке рішення у вівторок одноголосно прийняли 56 міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ

Україна у 2013 р. головуватиме в Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Таке рішення у вівторок одноголосно прийняли 56 міністрів закордонних справ країн-членів ОБСЄ. Віктор Федорович того ж дня висловив своє ставлення до ініціативи, розцінивши її як “підтвердження високої оцінки міжнародним співтовариством досягнень України у побудові демократичного суспільства”. На думку Президента, головування в організації розширить “можливості забезпечення національних інтересів України, враховуючи її позаблоковий статус та її добровільну відмову від ядерної зброї”. Однак, чи насправді таке рішення є свідченням демократичного розвитку України, або, що важливіше, чи дійсно країна йде дорогою демократії?

Сьогодні Європарламент має оприлюднити резолюцію щодо ситуації в Україні, особливу увагу в якій мають приділити питанням стану демократії. Обговорення документа неодноразово відкладалося і переносилося у зв’язку із нововиниклими обставинами. У підсумку було зареєстровано шість варіантів резолюції від основних політичних груп. У більшості документів  прописана “стурбованість станом демократії” в Україні.

Цікаво, що найоптимістичнішим проектом є документ, розроблений групою соціалістів. У цій резолюції акцентується увага саме на тих ідеях, які Янукович постійно повторює під час міжнародних зустрічей: відновлення політичної стабільності та започаткування економічних реформ. Та цікавіше те, що із депутатами цієї сили Партія регіонів 14 жовтня підписала меморандум про співробітництво. Тоді Микола Азаров повідомив мету цієї співпраці: “Наше співробітництво дозволить донести до Європейського парламенту реальну політичну спрямованість нашої партії і реальні дії. І наша взаємодія дозволить розвіяти деякі міфи, які нав’язуються у стінах Європарламенту”. Ось зараз і настав час “розвіювати міфи” про єдиноцентристську форму правління в країні.

Про те, що Президенту сьо­годні важливіше сприйняття внутрішньодержавних процесів міжнародною спільнотою, аніж фактичне дотримання прийнятного стану в середині держави, помічено давно. Результати останні самітів тільки посилюють необхідність подачі назовні правильної картинки внутрішньої ситуації. Президент Європейської ради Герман Ван Ромпей у понеділок акцентував увагу на залежності між підписанням Угоди про асоціацію та станом демократії в Україні.

Щоправда, посадовець поставив “політичні реформи” у підпорядкування економічним: “Я переконаний, що, коли Україна досягне економічних реформ, вона також робитиме необхідні політичні реформи”. Зважаючи на терпимість європосадовців, Янукович ще деякий час матиме можливість знаходити пояснення низці невідповідностей прийнятим у Європі стандартам – виправдовуючись ініціюванням чергової реформи. Однак рано чи пізно факт неучасті громадських організацій, парламентаріїв, депутатів місцевого рівня, не “біло-синіх” експертів у побудові державної політики змусить переглянути усі ці кроки. І тоді виявиться, що природа “біло-синьої” демократії відрізняється від уявлення європейських чиновників.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4818 / 1.56MB / SQL:{query_count}