Їжа богів, яка підвищує працездатність

Сьогодні, коли полиці ринків та крамниць рясніють яскравими соковитими плодами  хурми, настав час ними ласувати та користати з тих благ, якими щедро обдарувала її природа

Сьогодні, коли полиці ринків та крамниць рясніють яскравими соковитими плодами  хурми, настав час ними ласувати та користати з тих благ, якими щедро обдарувала її природа. “Їжа богів” – саме так перекладається українською її латинська назва Diaspyros. Батьківщиною цього помаранчевого фрукту є Китай. Окрім відмінних смакових якостей, цей екзотичний фрукт має багато корисних лікувальних властивостей. Сортів хурми у світі налічується більше двох сотень, вони різняться своїм смаком, але майже завжди солодкі й терпкі. Головний дієтолог Львівщини Зоряна Завада радить вибирати тільки найстигліші та найсолодші з них.
 
Користь від хурми для нашого здоров’я величезна, зазначає дієтолог. За вмістом природніх цукрів вона може рівнятися хіба що з фініками (до 25% глюкози та сахарози), до того ж 1,5% протеїну та 0,85% жирів, що для фруктів велика рідкість, тому двома-трьома спілими плодами можна легко втамувати голод. Також у ній надзвичайно багато цінних мікроелементів та вітамінів, насамперед це А, В1, В2, С та РР,  яблучна та лимонна кислоти, багато заліза, магній, кальцій, мідь, марганець, фосфор, йод, свинець та калій.  Тому хурма є незамінним помічником у лікуванні серцево-судинних захворювань, перш за все гіпертонічної хвороби, атеросклерозу. Також вона попереджує утворення злоякісних клітин, зміцнює імунітет, позитивно впливає на нервову систему, допомагає подолати стреси, депресивні настрої, безсоння, підвищує працездатність, підтримує здоров’я шкіри і органів зору. А ще завдяки високому вмістові заліза хурму використовують під час лікування анемії, а магній допомагає виводити з організму солі натрію і розвантажує нирки, запобігає утворенню в них каменів. В’яжучі властивості хурма має завдяки пектину – речовині, що відповідає за роботу нашої травної системи – тому під час розладів травлення цей фрукт надзвичайно помічний. Також м’якоть хурми має бактерицидний вплив щодо кислотної та сінної палички, золотистого стафілокока.
 
Незважаючи на високий вміст корисних речовин, через надмірну насиченість глюкозою дієтолог не рекомендує захоплюватися хурмою людям, що мають проблеми з діабетом. Крім того, не варто вживати хурму тим, хто страждає від закрепів, геморою, спайкової хвороби, виразок. Зоряна Іванівна не радить вживати одразу багато хурми, краще поступово дати своєму організмові звикнути до неї, побачити його реакцію, адже не завжди ми все про себе знаємо. Денна ж норма не повинна перевищувати 4 – 5 плодів. Щоб поласувати хурмою, потрібно ще й вміти її вибрати. Ідеальні плоди мають округлу або овальну форму, вагою до 500г. Шкірка хурми гладенька та блискуча, від жовтого до оранжево-червоного кольору. Плід має бути м’яким, але достатньо міцним, без плям та пошкоджень. Неспіла ягода містить багато в’яжучої речовини таніну, який і дає цей нестерпний смак. Під час достигання кількість цієї речовини зменшується. Також позбутися її можна просто, залишивши плід в паперовому пакеті на кілька днів у холодильнику або заморозивши. До того ж, заморожування – це найкращий спосіб зберігати хурму на довший період, для цього краще купувати твердіші, щільніші плоди.
 
Можна хурму застосовувати і з косметичною метою, адже маска з хурми та яєчного жовтка вкрай необхідна, коли є розширені пори та схильність до вугрів. А ще хурма чудово тонізує, освіжає і навіть “бореться” з першими ознаками старіння шкіри.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2666 / 1.56MB / SQL:{query_count}