“Пошта” дізналася, як проводять вільний час студенти львівських вишів
Студентське життя завжди наповнене яскравими подіями. Кожний випускник, який тільки-но закінчив школу, мріє про вступ до престижного навчального закладу, отримання майбутньої професії та про те, щоб швидше з головою зануритися у студентське життя.
Навчання – це лише один компонент студентства. І завжди в буденній низці пар, лабораторних, іспитів знаходиться щось святкове, що дозволяє розслабитися і урізноманітнити побут. Яскраві плями можуть бути різної величини і кольору: для одних – це читання книг, для інших – походи в клуби, а для декого розвагою стають різноманітні поїздки.
Розважайся,хто як хоче
Молоді люди по-різному вважають за потрібне проводити свій час. Одні повністю захоплені навчанням, інші ж шукають будь-який привід посидіти із друзями за кухлем пива. Та є такі, що не поділяють цих крайнощів. Студент економічного факультету Тарас вважає, що вільний час аж ніяк не повинен обмежуватися ні сидінням за підручниками та конспектами, ні в компанії “звеселяючих” напоїв. “І зубріння, і випивка шкідливі для організму, це, по-перше, а по-друге, нас оточує безліч цікавого та прекрасного, що залишається поза увагою через нерівномірний розподіл вільного часу. Часом причиною байдужості є лінь”.
Саме через лінь студенти й проводять свій час у колі таких же, розважаючи себе різноманітними балачками. Найбільшою популярністю у них користуються піцерії – тут і поїсти можна, і пива випити, і грошей потратити не так уже й багато. У погожі дні можна погуляти парком, а коли погода не тішить – піти у гості до друзів у гуртожиток. “Варіант непоганий і грошей багато не потрібно, як скажімо, у якомусь барі чи ресторані, – каже Роман, студент фізичного факультету. – Компанію завжди можна знайти. Єдиний мінус – це коменданти, з якими, якщо буде гучне святкування, можуть бути проблеми”.
Інтерет+вечірки
Ще однією розвагою є інтернет. Адже в нашу інформаційну добу студент носить під пахвою не книжку, а ноутбук, замість переписування конспектів копіює їх, не пише реферати від руки, а інформацію шукає у всесвітній мережі. Студенти вважають, що саме “нет” сприяє навчальному процесу, хоча переважна більшість сидить на розважальних сайтах та скачує мультимедійні файли. Для молоді це насамперед проведення вільного часу, ліки від нудьги, а не потенційне джерело інформації для навчання.
Та є і винахідливі студенти, яким хочеться урізноманітнити своє дозвілля. Ті, хто прагне весело провести час, частенько влаштовують невеличкі вечірки. І для цього не потрібно затратити надто багато зусиль та часу на підготовку. Щоб влаштувати маленьке свято потрібно зовсім не багато – фантазія і бажання. Як каже студентка факультету журналістики Олеся, це можливість провести з друзями час і дістати чергову порцію задоволення. “Вечірки, приурочені до різноманітних свят, – це завжди колорит різних образів, емоцій, переплетення ідей. У студентські роки ми з друзями організовували тематичні вечірки: від китайських до ретро, відтворюючи атмосферу того часу, старанно підбирали костюми, грим, декорували приміщення і навіть підбирали відповідну їжу та музику”.
Іноді креативні студенти влаштовують свята і на факультетах. Тоді до організації нерідко залучають і викладачів. Та найчастіше популярністю користуються нічні клуби Львова, де потрібно тільки прийти та веселитися. У більшості таких закладів визначені навіть спеціальні дні, у які для студентів діють знижки.
Новий рік –у Роттердамі
Ще одна ідея класно провести час – це поїхати з друзями на природу чи в інше місто. Іноді такі поїздки досить спонтанні, несподівані і, крім того, насичені позитивом. “Я часто практикую такі поїздки, – розповідає студентка фізичного факультету Мирося. – Отак махну кудись спонтанно, наприклад, у Старе Село, чи в Унів, чи просто в гори на день”. Її подруга Ольга з філологічного факультету також полюбляє відвідувати цікаві місця: “Подорожую тоді, коли маю час і трохи більше грошей. Коли ж їх обмаль, то їжджу околицями Львова чи своєї рідної Франківщини. Також буваю на фестивалях, у замках. Часто їжджу в місця паломництва: Унів, Крехів, Страдч. А коли мені спонсорують трохи щось більше, то їду за кордон. От, наприклад, цього разу на Новий рік, якщо все вдасться, поїду на зустріч Тезе в Роттердамі. Щоб було дешевше, їжджу як волонтер”.
Та найбільше полюбляють студенти поїздки у гори. Як розповідає затята мандрівниця Аня, Карпати треба любити, тоді вони за це віддячаться гарною погодою і незабутніми враженнями. “Побачивши хоч раз захід сонця в горах, тебе тягнутиме туди ще і ще. Це як наркотик. Окрім того, це неабиякий відпочинок, адже посидіти біля телевізора і поїсти чи випити можна і не виходячи з дому, а от на природі алкоголю аж ніяк не хочеться. Якщо немає грошей на готель, то знову ж є вихід – можна взяти намет. І сівши на електричку, квиток коштує 10-15 грн, за кілька годин опиняєшся у горах”.
Ідей, як провести свій вільний час, є безліч. Все залежить від компанії та самого бажання молодих людей. Та, на жаль, більшість студентів через надмірну популярність соціальних мереж, надає перевагу пасивному відпочинку та проведенню вільного часу за монітором комп’ютера.
Вікторія Листопадська